Recent Content by gkaszka

  1. gkaszka

    Pomoc Dysk zewnętrzny - inicjalizacja i kopiowanie

    Witajcie, zaplanowałem dziś przegranie 500GB danych (dużo plików) z dysku zewnętrznego WD Passport (ntfs) na qnapa. Podłączyłem go do USB w qnap. Przez chwilę widziany był w polu pamięć zewnętrzna z opcją niezainicjowany, ale po chwili zniknął. Jak powinienem taki dysk "uruchomić" tak żebym mógł...
  2. gkaszka

    Pomoc Problem z dyskiem - 453A - RAID 5 - nie widzi dysku 1

    dzięki, już "po wszystkiemu" dysk wymieniony, raid odbudowany wszystko hula :)
  3. gkaszka

    Pomoc Problem z dyskiem - 453A - RAID 5 - nie widzi dysku 1

    Dzięki, na szczęście na gwarancji - kupiony kilka dnie temu i to było jego dziewicze uruchomienie. Więc będę wymieniał. I aż strach pomyśleć że to WD RED PRO 4TB za tyle kasy... Masakra ;/
  4. gkaszka

    Pomoc Problem z dyskiem - 453A - RAID 5 - nie widzi dysku 1

    Witam, przed chwilką poczyniłem jak napisałeś. Dziwne "bzzz", "bzzzz", po czym NAS wyrzucił komunikat: Czyli dysk?
  5. gkaszka

    Pomoc Problem z dyskiem - 453A - RAID 5 - nie widzi dysku 1

    Witajcie, odpaliłem dziś swojego nowego 453A wraz z 4 dyskami i takie coś mi pokazuje w RAID5 - nie widzi dysku 1. Myli mnie dioda zielona paląca się w QNAPie nad tym dyskiem ale powiedzcie proszę czy to normalny czy nie objaw? Poiżej zdjęcie. Dzięki Wersja oprogramowania Firmware: najnowszy...
  6. gkaszka

    Następca 259 Pro+ Co kupić?

    Witam serdecznie, od 2011 roku bawię się TS-259Pro+ ale nadszedł czas na zmianę. Za chwilę będę wałkował wątki na forum, ale jak istnieje jednoznaczna odpowiedź to prośba o oszczędzenie czasu na czytanie i wsparcie poradą :) Na szybko to chyba TS-251+ lub wersja 4 dyskowa. Pomożecie? :) P.S...
  7. gkaszka

    Witam wszystkich :)

    Aż taki newbe nie jestem z Qnapem :) Od 2011 użytkuję TS-259 Pro+ i chyba nadeszła pora na zmianę - TS-251+ lub TS-451+.
  8. gkaszka

    Witam wszystkich :)

    Witam serdecznie wszystkich