Recent Content by jfalk

  1. J

    Pomoc Finished Backup job "Backup " with errors. Failed to calculate and store MD5 values. Database error

    Czy ktoś pomoże w tej kwestii? Co to za błąd i jaka może być przyczyna?
  2. J

    Pomoc Finished Backup job "Backup " with errors. Failed to calculate and store MD5 values. Database error

    Co oznacza komunikat Błąd 2023-12-18 15:27:23 System --- localhost Agent Hybrid Backup Sync Job Status [Hybrid Backup Sync] Finished Backup job "Backup WG" with errors. Failed to calculate and store MD5 values. Database error.. Po wielu sesjach pojawił się taki...
  3. J

    Proponowana przebudowa sieci

    Obecna sieć jest za wolna na nasze potrzeby. Chcemy ją przebudować z zachowaniem istniejącego okablowania - kat.5e. Poniżej schemat - potrzebuję opinii.
  4. J

    Pomoc Konfiguracja QVPN jako serwera OPENVPN - problem z odcinaniem sieci LAN po stronie klienta.

    Zastanawia mnie twój komunikat . Mam skonfigurowany QVPN w wersji OPENVPN na dwóch qnapach. Klient i serwer. Z klienta widzę wszystko w sieci LAN adresy np.192.168.0.0/24 oraz na serwerze adresy VPN 10.8.0.0/24 oraz podsieci LAN serwera 192.168.1.0/24. Ustawienie bramy domyślnej dal urządzeń...
  5. J

    Pomoc jak też wykonać kopię zapasową QNAP-NAS na QNAP-NAS przez WIREGUARD

    Ping puszczam z klienta do serwera VPN - tj. na adres wewnętrzny VPN serwera np.192.168.4.1 Zauważyłem jeszcze jedną kwestię w ustawieniu HBS3 z OPENVPN , trzeba uruchomić serwer zdalny z portem RTRR - np 8899 a nie VPN 1649057397 Bingo ustawiłem HBS3 przez WIREGUUARD QVPN. To samo - trzeba...
  6. J

    Pomoc jak też wykonać kopię zapasową QNAP-NAS na QNAP-NAS przez WIREGUARD

    Dzięki za porady, udało się jeśli chodzi o OPENVPN. Uruchomiłem Putty na kliencie VPN i testowałem ustawienia QUFIREWALLa na serwerze. Wystarczyło udostępnić port dla VPN oraz zakres adresów dla VPN. Jeśli chodzi o WIREGUARDa to bardziej skomplikowane. Zrobiłem to samo co dla OPENVPN, mam...
  7. J

    Pomoc jak też wykonać kopię zapasową QNAP-NAS na QNAP-NAS przez WIREGUARD

    OK już doszedłem problemem jest jest QuFirewall, po jego wyłączeniu mogę uruchomić HBS przez tunel OPENVPN/QVPN 3 Może ma ktoś doświadczenie jak skonfigurować QuFirewalla pod HBS przez tunel OPENVPN/QVPN 3
  8. J

    Pomoc jak też wykonać kopię zapasową QNAP-NAS na QNAP-NAS przez WIREGUARD

    Próbowałem już montować Hybrid Mount - teznie działa więc może to jednak WIREGUARD. Jutro spróbuję z OPENVPN
  9. J

    Pomoc jak też wykonać kopię zapasową QNAP-NAS na QNAP-NAS przez WIREGUARD

    Próbowałem już montować Hybrid Mount - teznie działa więc może to jednak WIREGUARD. Jutro spróbuję z OPENVPN. Czy można uruchomić w QNAPIE coś jak POWERSHELL
  10. J

    Pomoc jak też wykonać kopię zapasową QNAP-NAS na QNAP-NAS przez WIREGUARD

    Wstawiam za pomocą kopiuj wklej. Hasło z 1Passw. Próbowałem zaznaczać SSL.. Brak połączenia ... Czy można podejrzeć jakieś logi dotyczące połączenia ?
  11. J

    Pomoc jak też wykonać kopię zapasową QNAP-NAS na QNAP-NAS przez WIREGUARD

    Dokładnie nie mogę w HBS ustanowić połączenia ze zdalnym QNAPem W ustawieniach VPN WIREGUARD serwer na który będzie robiony backup czyli wg twojej nomenklatury QNAP B ma adres 192.168.2.1 NAS A z którego robię backup ma adres 192.168.2.2/32 serwer RtTRR uruchomiłem na QNAP B
  12. J

    Pomoc jak też wykonać kopię zapasową QNAP-NAS na QNAP-NAS przez WIREGUARD

    Poprawiłem, ale dalej nie łączy. Może ustawienia routera przed sererem?
  13. J

    Pomoc jak też wykonać kopię zapasową QNAP-NAS na QNAP-NAS przez WIREGUARD

    Dzięki za odzew :). Wariant z OPENVPN jako tunelu dla tworzenia backupu zostawiam sobie jako opcję. Chce spróbować z WIREGUARDem z paru powodów. Po pierwsze używam OPENVPN jak połączenia z serwerem plików dla użytkowników - ale wersja zaimplementowana w QVPN ma zdecydowania za słabe...
  14. J

    Pomoc jak też wykonać kopię zapasową QNAP-NAS na QNAP-NAS przez WIREGUARD

    Ciekawe czy kwestia wykorzystania VPN do robienia bezpiecznych backupów do zdalnych lokalizacji nikogo nie interesuje? Jestem w tym początkujący, ale twardo próbuję rozkminić - jak dotąd zainteresowanie znikome.