Recent Content by JoachimS

  1. J

    Pomoc Zmiana rozmiaru woluminu do wielkości dysku w RAID1

    Ouh, rozumiem. Myślałem że powinienem przygotować pełną wielkość Raid 1 na jednym żeby uruchomić drugi. Dziękuję za pomoc :). Dołączyłem dysk - i niestety dalej to samo, nie mogę poszerzyć puli. Any idea ?:( Załączam screeny :( W kreatorze żadna z opcji nie działa - nie widzi żadnego...
  2. J

    Pomoc Zmiana rozmiaru woluminu do wielkości dysku w RAID1

    Wymieniłem 1 i jest zainstalowany 1 - nie da się poszerzyć pamięci z jednym ?
  3. J

    Pomoc Zmiana rozmiaru woluminu do wielkości dysku w RAID1

    Witam, Posiadam QNAP z RAID 1 i 2 dyskami 1 TB. Kupiłem dysk 8 TB gdyż szybko okazało się że zabrakło miejsca dla danych. Wyjąłem dysk nr "2" i włożyłem w to miejsce nowy dysk 8 TB. Qnap sam sklonował zawartość dysku nr 1. Po wyjęciu dysku nr 1 chciałem poszerzyć dostępny rozmiar z 1 do 8 TB -...
  4. J

    NAS do domowego zastosowania +-1200-1300zł

    Próbowałem i nic z tego nie wyszło - rozumiem że nowszy QNAP nie jest samograjem który jest do skonfigurowania za pomocą kilku kliknięć ?
  5. J

    NAS do domowego zastosowania +-1200-1300zł

    Hej! Widzę że ten QNAP ma zintegrowaną usługę VPN - czy przy stałym adresie IP i modemie z Orange (VMG8924-AC) usługa konfiguracji VPN wymaga specjalistycznej wiedzy, czy w oparciu o tutoriale internetowe jest to w miare proste do skonfigurowania ? Rozważam przesiadkę z QNAP TS-231P na którym ta...
  6. J

    Raid 1 2x 2TB - usunięcie dysku, dodanie dysku 10TB i kontynuacja RAID1

    Witam, Posiadam QNAP TS-231P z podpiętymi 2x dyskami 2TB i konfiguracją RAID1. Okazało się (całkiem szybko) że zabrakło miejsca i rozważam dokupienie dysku 10 TB. Czy wyjęcie 1 dysku 2 TB oraz dołożenie dysku 10 TB, sformatowanie go a następnie kontynuacja RAID 1 na tym dysku jest możliwa ...