Recent Content by Kemo

  1. Kemo

    Pomoc Konfiguracja połączeń sieciowych -architektura sieci

    Witam! Windows Server jako gość (VM) na hoście XenServer, host posiada 4-ry interfejsy sieciowe. Połączenie realizowane przez dwa przełączniki zarządzane. QNAP posiada także 4-ry interfejsy sieciowe. Połączenie z dwoma QNApami po dwa LUNy każdy -mają być podłączone do wspomnianego serwera...
  2. Kemo

    Pomoc Podłaczenie iSCSI do VM

    Jeśli podłączę LUNa bezpośrednio do VM (Windows Server) stracę kontrolę nad MPIO -chyba, że to nie istotne?
  3. Kemo

    Pomoc NFS do wymiany plików

    Klienci (do ok 100) będą pracować w domenie na wielodostępie do udziałów sieciowych (wymagane uprawnienia NTFS), duże ilości małych dużych plików. Jakie rozwiązanie jest najlepsze? 1. Czy uruchomić LDAPa na QNAPie i zarządzać uprawnieniami NTFS (wolałbym zarządzać uprawnieniami na serwerze...
  4. Kemo

    Pomoc Podłaczenie iSCSI do VM

    Pośrednikiem między LUN a VM zawsze będzie infrastruktura sieciowa (switche) i fizyczny serwer. Znalazłem opinie, że jednak lepiej LUNa podłączyć do wirtualizatora a potem dopiero do VM. Nie mogę odszukać informacji porównujące te dwa warianty (czy masz jakiś test?).
  5. Kemo

    Pomoc Podłaczenie iSCSI do VM

    Dziękuję za szybką odpowiedź! Chciałbym jedno uszczegółowić -jaka jest różnica w podłączeniu LUNa iSCSI bezpośrednio do wirtualnej maszyny Windows Serwer działającej pod kontrolą XenServer a podłączeniu LUNa iSCSI do Hypervisora a następnie do wirtualnej maszyny?
  6. Kemo

    Pomoc Podłaczenie iSCSI do VM

    Witam! Jestem nowy na forum i szukam pomocy w konfiguracji serwerów NAS QNAP. Jak prawidłowo powinien być podłączony target iSCSI do VM (Windows Server jako VM) w środowisku produkcyjnym. Czy można podłączać bezpośrednio do wirtualnej maszyny, czy do hypervisora XenServer? Czy można podłączyć...
  7. Kemo

    Witam!

    Witam!