Recent Content by kiwal

  1. K

    Pomoc TS220 a Apple - czy to moze dzialac?

    NAS stoi tak juz 3 miesiace, wiec to nie to. Z Windowsem hulal az milo. Z Applem nie chce... jest strasznie wolny z lagami.
  2. K

    Pomoc TS220 a Apple - czy to moze dzialac?

    czyli moze cos nie tak z konfiguracja routera/komputera...
  3. K

    Pomoc TS220 a Apple - czy to moze dzialac?

    W Finderze (cos na ksztalt moj komputer w Win) mam NASa z protokolem AFP jak i SMB. Bez roznicy ktory uzyje efekt jest ten sam. Dodatkowo programy takie jak iPhoto ktore tworza biblioteki zdjec miela i miela i efekt wlasciwie zerowy przy imporcie plikow z NASA do biblioteki na NASie... Jedna...
  4. K

    Pomoc TS220 a Apple - czy to moze dzialac?

    Witam kolegow, Zmienilem komputery w domu na Appla. Mam jednego MacaAir drugiego MacaPro - wszystko nowe. W domu stoi QNAP TS220 z dwoma dyskami WD spietymi w RAID1 i z systemem plikow EXT4. Na winsowsie dostep do danych (mam tam zdjecia i filmy z kamery) byl przez siec bezprzewodowa OK...
  5. K

    Pomoc Problem z AirPlay po podlaczeniu NAS-a do sieci

    W zakladce iTunes Server mialek klikniete - enable. login/haslo i tyle. Nic poza tym tam nie ma...
  6. K

    Pomoc Problem z AirPlay po podlaczeniu NAS-a do sieci

    ITunes Server. Jakies pomysly dlaczego sie gryzl z airplay?
  7. K

    Pomoc Problem z AirPlay po podlaczeniu NAS-a do sieci

    Aplikacje - download station, photo station, Twonky media Uslugi z tego co teraz mysle moze miec znaczenie to: TimeMachine, iTunes server, DLNA, Media library...
  8. K

    Pomoc Problem z AirPlay po podlaczeniu NAS-a do sieci

    Mam chyba nietypowy problem, ktory objawia sie nastepujaco: Siec w domu oparta na routerze Linksys/Cisco 120N Na Ipadzie, Iphonie mam zainstalowany WIMP, ktorego uzywam do odtwarzania muzyki. Te urzadzenia oczywiscie lacza sie bezprzewodowo. Wzmacniacz to Marantz podpiety do routera kablem LAN...
  9. K

    Pomoc Problem z ustawieniem TimeMachine - nie laczy sie

    Dziekuje wszystkim za pomoc. Problem rozwiazany! TimeMachine dziala.
  10. K

    Pomoc Problem z ustawieniem TimeMachine - nie laczy sie

    Firmware to 4.0.2 (2013/07/26)
  11. K

    Pomoc Problem z ustawieniem TimeMachine - nie laczy sie

    W ustawieniach TimeMachine bez wzgledu czy podam ograniczony udzial do 150GB czy 0 jako nielimitowany to i tak nie dziala...
  12. K

    Pomoc Problem z ustawieniem TimeMachine - nie laczy sie

    Probowalem - nie dziala. Co ciekawe przy laczeniu z dyskiem przez Idz>Polacz z serwerem>Przegladaj znajduje 3 kategorie dyskow AFP, SMB gdzie pyta sie o logowanie/dzila przycisk logowania i TimeMachine gdzie nie laczy sie, nie pyta o logowanie, przycisk polacz jako - nie dziala.
  13. K

    Pomoc Problem z ustawieniem TimeMachine - nie laczy sie

    Mam problem z ustawieniem TimeMachine na TS-220 i MacAir z nowym systemem. Obydwa urzadzenia sa nowe. W Qnapie mam przeprowadzona konfiguracje wg podrecznika. W Mac-u wchodze w ustawienia/TimeMachine - urzadzenie widzi serwer ale nie moze sie z nim polaczyc….nie prosi o podanie uzytkowniaka i...