Recent Content by koniu

  1. K

    Pomoc Synchronizacja migawek w zadaniu replikacji

    W mojej sieci mam Ts-464 z qts, który działa jako główny NAS i 453d do przechowywania kopii zapasowych i replikacji migawek. Model 464 wykonuje migawki co godzinę i ma włączoną funkcję inteligentnego przechowywania wersji. Tu wszystko działa poprawnie i tak jak chcę. Dodatkowo uruchomiona...
  2. K

    Pomoc Problem z dostępem do migawek przez file station

    Trudno to zdiagnozować na odległość.. ale generalnie z file stadion też mam tak, że widzę niektóre zreplikowane migawki jako puste jak najpierw wchodzę przez file stadion na serwerze docelowym. Ale gdy wejdę przez magazyn migawek - menadżer kopii migawkowych (na serwerze docelowym) i klikam...
  3. K

    Pomoc Problem z dostępem do migawek przez file station

    ..czyli import źródła z zewnętrznego dysku na serwerze docelowym też się dobrze wykonał?
  4. K

    Pomoc Problem z dostępem do migawek przez file station

    ..a jak przebiegała pierwsza zdalna replikacja - ile czasu trwała? Jaką pojemność ma ten wolumin, który replikujesz? Zadanie replikacji robiłeś bez exportu na zewnętrzny dysk? Czy może exportowałeś źrodło na zewnętrzny dysk? Może kliknąłeś pomiń eksport?
  5. K

    Pomoc TS-h973AX - prędkość kopiowania mediów plikowych

    ..no tak, ja binarnie, a tu dziesiętny system.. Marketingowo lepiej to wygląda, bo mamy bity zamiast bajtow i takie większe, okrągłe liczby dostajemy. Ale często nadużywany jest ten zapis dziesiętny, a klienci nie są dobrze o tym informowani, bo w informatyce przecież raczej zapis binarny...
  6. K

    Pomoc TS-h973AX - prędkość kopiowania mediów plikowych

    1Gb = 128MB Jak kupisz switcha z jednym portem 2,5Gb to nie zwiększysz predkości pojedyńczych klientów. Natomiast zwiększysz dostępne pasmo qnapa np. dwóch klientów na raz będzie mogło wymieniać dane z qnapem nadal z pełną swoją predkością 1Gb każdy. karty na USB nie polecam - grzeje się...
  7. K

    ssd m.2 do Qnap TS-464

    ..piszesz, że masz tylko dwa kompy na kablu. Więc jeden port Qnapa podłącz bezpośrednio do Pc, a drugi do switcha/rutera, który już masz.
  8. K

    ssd m.2 do Qnap TS-464

    Myślę, że agregowanie łączy przy tej konfiguracji sieci, to raczej bardziej dla pobawienia się w admina ;) Pc podłączony przez kartę 2.5Gb i tak nie pociągnie więcej z Qnapa niż 2.5Gb/s. Prawdopodobieństwo, że laptop w tym samym czasie też będzie walczył o pasmo z Pc raczej niewielkie - no...
  9. K

    ssd m.2 do Qnap TS-464

    Ten, który proponujesz raczej się nie zmieści na ten m2 obok radiatora CPU. Tam jest tak ciasno, że "goły" dysk niewygodnie się instaluje. Tam nie zmieści się żaden radiator, który obejmuje dysk z dwóch stron. No chyba, że rozkręcisz całą ramę na części.. Obok RAMu mam MC1 Pro - pasuje idealnie...
  10. K

    QNAP & PC + TrueNAS

    Tekst, który zacytowałeś dotyczy modelu właśnie przedliftowego TS-473 bez literki "A" w modelu. Nowszy model TS-473A posiada dwa gniazda M.2 2280 PCIe Gen3x1. Co prawda tylko jedna linia PCI Gen3 mocno ogranicza możliwości dysku PCI Gen3x4 ale i tak ta jedna linia zapewnia przepustowość ok 1GB/s...
  11. K

    ssd m.2 do Qnap TS-464

    Kup 2x sn700 2TB połącz w RAID 1 i tu będzie system, apki. Pamiętaj, że ten napis 2TB na opakowaniu okaże się ku twojemu zaskoczeniu, że w rzeczywistości to tak naprawdę ok 1.82TB, no i nadmiarowa alokacja, system, apki, migawki i okaże się, że zostanie Ci nieco ponad 1TB wolnej przestrzeni...
  12. K

    Pomoc ts-253d nie widzi całej pamięci RAM 16GB

    Tu masz poradnik, który wyjaśnia co i jak, bo z tego co czytam to temat do zamknięcia, a nikt nic tu nie wyjaśnił. Aktualizacja Ram x53d
  13. K

    Model procesora w Ts-464-4g

    Potrzebowałem dodatkowego zabezpieczenia w formie w miarę szybkiego backupu i teraz na 464 jest to co wcześniej na 453d, a na 453d będzie kopia się okresowo zrzucała. Różnicy w porównaniu do poprzednika w zasadzie nie oczekuję i jeszcze nie odczuwam, bo to mała grupa robocza z małym...
  14. K

    Model procesora w Ts-464-4g

    ..jednak uważam, że taka informacja powinna się pojawić na produkcie.. mój TS-464, który przyszedł z Proline ma n5105 i jest ok :) Zrobiłem dziś migrację z Ts-453d do Ts-464 i to jest w tym dobre, że wystarczyło przełożyć dyski i na nowego qnapa przeniosły się wszystkie uprawnienia...
  15. K

    Model procesora w Ts-464-4g

    nie chodzi tu o 5W tylko o pewną uczciwość.. Kupujesz auto i dostaniesz albo z 5cioma biegami albo z 6cioma.. bezsens jakiś. Tak jak z kartami graficznymi lepsza ma powiedzmy TI w nazwie i kosztuje więcej i kupujesz sobie ją jak Ci pasuje, a jak masz mniej kasy to zwykłą i też jest ok. Podobnie...