Recent Content by LeserGD

  1. LeserGD

    Pomoc TS-453D + QM2-2S-22A + ADATA SU650 512GB SSD

    Ale aplikacje, kontenery i maszyny wirtualne są na dyskach, więc gdy coś się z nimi dzieje to pewnie uniemożliwi wejście w stan wstrzymania dyskom talerzowym, więc będą cały czas kręcić i hałasować głowicami.
  2. LeserGD

    Pomoc TS-453D + QM2-2S-22A + ADATA SU650 512GB SSD

    Właśnie takie dyski już zamówiłem kilka godzin temu, a dyski ADATA polecą jako zwrot do sprzedawcy. Sprawdzone. Zainstalować się da, tylko brakuje możliwości bootowania z tego dysku, więc nie ma jak wystartować TrueNAS. Jeżeli instalacja na SSD nie rozwiąże problemu z usypianiem dysków, to...
  3. LeserGD

    Pomoc TS-453D + QM2-2S-22A + ADATA SU650 512GB SSD

    Ogólnie chodziło o uzyskanie względnej ciszy, cały czas chroboczące dyski trochę mnie już irytują. Dlatego wymyśliłem, że dołożę kartę rozszerzeń z dwoma dyskami i na nich zrobię poolę z mirroringiem. Chciałem sprawdzić czy dyski są wykrywane patrząc czy są dostępne w urządzeniach z których...
  4. LeserGD

    Pomoc TS-453D + QM2-2S-22A + ADATA SU650 512GB SSD

    Cześć, kupiłem ostanio nowe komponenty do mojego TS-453D: QM2-2S-220A 2x ADATA SU650NS38 512GB Zamontowałem dwa dyski w karcie rozszerzeń, zamontowałem kartę do NASa, wszedłem do BIOS i niestety nie widać dysków w opcjach bootowania. Po uruchomieniu systemu pojawia się komunikat: Czy brak...