Recent Content by Ligeza

  1. Ligeza

    Wiedza Zigbee - włącznik światła (bez N)

    Próbowałem z kondensatorem i nie pomogło, z neutralnym również się nic nie poprawiło. Na lampach ledowych i zwykłych żarówkach ledowych działa dobrze. Tak jak wspominałem one nie są na przekaźnikach tylko jest tam triak. Z przekaźnikowymi włącznikami nie miałem nigdy problemów.
  2. Ligeza

    Wiedza Zigbee - włącznik światła (bez N)

    @SiewcaRyżu Znalazłem w poprzednich postach model. Miałem z nimi problem przy żarówkach filamentowych (żarówki migotały). U ciebie działają dobrze?
  3. Ligeza

    Wiedza Zigbee - włącznik światła (bez N)

    @SiewcaRyżu Te włączniki to moes które działają z neutralnym lub bez neutralnego (nie słychać przekaźnika w środku)? Edit: Znalazłem w poprzednich postach model. Miałem z nimi problem przy żarówkach filamentowych (żarówki migotały). U ciebie działają dobrze?
  4. Ligeza

    Wiedza Zigbee - włącznik światła (bez N)

    Nie wszystkie zasilane z 230V są wzmacniaczami, np. te bez neutralnego przewodu zazwyczaj nie mają funkcji routera. Ale w większości przypadków jest tak jak napisałeś chociaż są nieliczne wyjątki.
  5. Ligeza

    Wiedza Zigbee - włącznik światła (bez N)

    CC2531 jest raczej kiepskim urządzeniem jako koordynator i raczej nie zalecanym (tu doszukiwał bym się przyczyny opóźnień). Nawet nie wiedziałem że integracja od Tuya jest płatna.
  6. Ligeza

    Wiedza Zigbee - włącznik światła (bez N)

    A jaka bramka? Jeśli od tuya to integracja z HA prawdopodobnie leci po chmurze. Ja u siebie używam Sonoff dongle (zigbee2mqtt) i wszystko działa błyskawicznie z HA , a przez te kilka lat uskładało się prawie 50 urządzeń na zigbeee
  7. Ligeza

    Wiedza Zigbee - włącznik światła (bez N)

    Tak z ciekawości tylko zapytam czemu akurat wersja bez N skoro widać, że w puszce masz doprowadzony odpowiedni przewód. Pamiętaj że urządzenia z N działają jako routery i wzmacniają zasięg co może być przydatne przy rozbudowie sieci.
  8. Ligeza

    Pomoc Dodanie integracji w HA - potrzebna pomoc

    Te pliki mają jakieś dziwne stare daty, brakuje też tam pliku manifest.json. Już wiem co chyba jest nie tak. Pobrałeś pliki w "Releases" i to jest jakaś stara wersja niekompatybilna z najnowszym HA. Kliknij na górze strony GitHub - koleo9am/hass_max_home_automation: Home Assistant support for...
  9. Ligeza

    Pomoc Dodanie integracji w HA - potrzebna pomoc

    HA przy restarcie sprawdza plik konfiguracyjny. Jeśli wgrałeś pliki i dopisałeś tą konfigurację bez wcześniejszego restartu HA to integracja nie jest wgrana i konfiguracja jest nieprawidłowa. Spróbuj najpierw uruchomić ponownie HA po graniu tych plików, a później dopisz konfigurację i ponowny...
  10. Ligeza

    Pomoc Rtorrent i aktywność dysku.

    Niestety mimo licznych prób nie udało mi się zmniejszyć aktywności dysku. Przy zmianie preload_type na madvise spada aktywność dysku do 30-40MB/s ale to i tak kilkanaście krotnie więcej niż wysyłanie które jest na poziomie 1-2MiB/s. NAS ts-253a z 8GB RAM, dla rtorrent przeznaczone 4GB.
  11. Ligeza

    Pomoc Rtorrent i aktywność dysku.

    Sprawdziłem wyłączając rtorrenta i aktywność znikła. Wystarczy że wyłączę aktywne torrenty i już aktywność znika. Testowałem też wersję starszą BB01 ale jest tak samo.
  12. Ligeza

    Pomoc Rtorrent i aktywność dysku.

    Czy to normalne, że podczas udostępniania plików przez rtorrent mam aktywność dysku na poziomie 80MB/s, mimo że wysyłanie jest jest na poziomi 1MB/s a moje łącze ma maksymalnie 50mbit/s uploadu?
  13. Ligeza

    Przy piwie Domoticz,instalacja na Qnap.

    10.51zł 16% OFF|ESP32 ESP 32 ESP32S ESP 32S CP2102 bezprzewodowy WiFi rozbudowanie o funkcję Bluetooth pokładzie Micro USB dwurdzeniowy moduł wzmacniacza mocy|Replacement Parts & Accessories| - AliExpress Taki link mam w historii zakupów tylko że płaciłem 3.13$. Gotowiec to całkiem nie jest bo...
  14. Ligeza

    Przy piwie Domoticz,instalacja na Qnap.

    ESP32 łączy się do WiFi więc wystarczy go położyć tam gdzie jest zasięg, ma wgrane esphome które łączy się bezpośrednio do HA i zazwyczaj oprócz zczytywania temperatur z tych czujników po bluetooth wykożystuje jednocześnie to do innych rzeczy. W garażu przykładowo mam 3 x LYWSD03MMC oraz...
  15. Ligeza

    Przy piwie Domoticz,instalacja na Qnap.

    Ja mam oparte na kontenerach. Home Assystent (około 600 encji, nawet nie wiem skąd tyle się nazbierało), domoticz (używany przed HA, ale został i działa już od 4 lat), zigbee2mqtt (cc2652p), influx, grafana. Również używam tych czujników temperatury na bluetooth, ale jako bramek używam esp32...