Recent Content by logic123

  1. logic123

    Pomoc QNap TS-230 - dysk ssd jako systemowy czy to się uda? pomocy

    Dziękuję Panie pigers, Pan to ma wiedzę jak byk widzę. ;) overprovisioning - co to takiego? Kiedy tworze udziały? I jak je utworzyć? co to w ogóle te "udziały" ? Czy używając dysku ssd, to na przykłąd szybciej system wykonuję np. transkodowanie w PLEX`ie? Jakie są korzyści?
  2. logic123

    Pomoc QNap TS-230 - dysk ssd jako systemowy czy to się uda? pomocy

    Dzień dobry. Zapewne temat był, ale prośba o świeże podpowiedzi. Otóż na obecną chwile jest: QNap TS-230, dysk 4tb w kieszeni drugiej, pracuje jako systemowy + dane. Chciałbym wykorzystać dysk ssd, który mi zalega. I teraz tak, jeśli zrobię to co poniżej to jest szansa że to zadziała? 1...
  3. logic123

    Pomoc Problem z serwerem PLEX na Qnap TS-239 - pomocy.

    dziękuję za odpowiedzi. właśnie jak kolega wyżej napisał zrobiłem. filmy z drona po DLNA i śmiga zastanawiam się tylko dlaczego PLEX plik .mov z pierwszego drona puszcza jako "bezpośrednie odtwarzanie" i leci bezproblemowo, a z drugiego plik .mp4/.mpg już przez transkoder wali. dziwne...
  4. logic123

    Pomoc Problem z serwerem PLEX na Qnap TS-239 - pomocy.

    Dzień dobry. Sytuacja wygląda następująco drodzy Pantwo. Qnap TS-230, zainstalowany PLEX, na TV zainstalowany PLEX, TV podłączony kablem. Kiedy odtwarzam na TV filmy z drona DJI nagrane w 4k, plik .mov wszystko pięknie odtwarza, zauważyłem że system stosuje "bezpośrednie odtwarzanie" co...
  5. logic123

    Pomoc Klient sieci BitTorrent - Qnap TS-230

    Dzień dobry. Czy Qnap TS-230 ma możliwość ściągania plików .torrent ? Jeśli tak, to czy jest jakiś klient czy coś podobnego? gdzie go szukać? z góry dziękuje,
  6. logic123

    Pomoc Serwer PLEX na TV samsung 65` - widok biblioteki

    Dzień dobry. Kiedy odpalam serwer PLEX przez kompa (przeglądarkę), bezpośrednio z pulpitu qnapa, wchodzę w bibliotekę to pięknie ładnie ładują się pliki i od razu widzę który plik to zdjęcie a który wideo. (mała ikonka kamerki na miniaturze pliku). Kiedy odpalam PLEX przez TV, sortowanie po...
  7. logic123

    Pomoc Wymiana dysku na większy - pomocy proszę Państwa. TS-230

    w sensie > robię kopię danych na innym dysku > następnie backup(kopie) ustawień QNapa > wyłączam Qnapa > podmieniam dysk na większy > i dalej inicjalizacja na nowo? dobrze rozumiem?
  8. logic123

    Pomoc Wymiana dysku na większy - pomocy proszę Państwa. TS-230

    Rozumiem że pod Windowsem robię klona? a dlaczego trzeba z pendrive odpalić program Cloezilla?
  9. logic123

    Pomoc Wymiana dysku na większy - pomocy proszę Państwa. TS-230

    Ta druga metoda wydaje się ciekawa. Tego kolna to pod Windowsem zrobić? Jeśli tak, jakiego programu użyć (najlepiej jakiegoś free rzecz jasna) Czy ta metoda działa ?
  10. logic123

    Pomoc Wymiana dysku na większy - pomocy proszę Państwa. TS-230

    Nie, dopiero się przymierzam do tego. w poniedziałek odbieram dysk 6TB 1642249587 Da się w ogóle w tym modelu taką operację przeprowadzić?
  11. logic123

    Pomoc Wymiana dysku na większy - pomocy proszę Państwa. TS-230

    Dzień dobry. Jestem zupełnie zielony ;) dopiero zaczynam przygodę z NAS. Zapewne już to się przewijało na forum, ale może ktoś pomoże. Przede mną takie oto zadanie: Posiadam TS-230 z jednym dyskiem o pojemności 4TB. Zaczyna brakować miejsca. Chciałbym wymienić go na 6TB, jak tego dokonać...
  12. logic123

    Pomoc Jestem świeżak :) Proszę o pomoc. TS-230. Dodatkowy dysk.

    oki, a jaki typ nie korzysta z migawek? dziękuję Panu za odpowiedz