Recent Content by maciej_m

  1. M

    Pomoc Backup dysku systemowego

    Witam. Zastanawiam się jak można zrobić backup dysku systemowego tak, żeby w razie gdy dysk padnie można było włożyć nowy i przywrócić system? Wydaje mi się, że takim możliwości dają migawik, niestety można je tylko wykonywać na ten sam dysk a dysku. A mój SSD 120 GB po instalacji systemu, paru...
  2. M

    Instruktaż/Tutorial Dodatkowe źródła paczek qpkg (3rd party store)

    Pigers dzięki za pomoc, dziś wieczorem postaram się to przetestować. Muszę przyznać, że Q mógłby zrobić jakąś apkę do robienia kopii zapasowych programów. Przyznam się, że na S skorzystałem z przywracania kopii zapasowej kontaktów raz. Najwyżej zrobię jakiś skrypt robiący kopię, ale wolałbym...
  3. M

    Jaki nas do backup?

    A duża jest różnica wydajności między: TS-128A - 4x1.4 1GB i TS-228 - 2x1.1 1GB
  4. M

    Jaki nas do backup?

    Witam. Zastanawiam się jaki Qnap kupić jako urządzenie do backupu. Urządzenie będzie stało u moich rodziców gdzie będę robił backup moich danych przez neta. Dodatkowo będę zgrywał tam zdjęcia rodziców z telefonu i robił ich backup na moim Qnap. Zastanawiam się jaki model kupić. Rozważam jakiś...
  5. M

    Instruktaż/Tutorial Dodatkowe źródła paczek qpkg (3rd party store)

    To może głupie pytanie ale jak się dobrać do apek?
  6. M

    Instruktaż/Tutorial Dodatkowe źródła paczek qpkg (3rd party store)

    Mam takie pytanie. Zainstalowałem Bailkal ręcznie ściągając ze strony. Dziś znalazłem polecany temat o dodawaniu repo do Qnap, Moje pytanie czy jak zainstaluje aplikację ze sklepu z dodanego repo będzie obsługiwała aktualizacje? Jeśli tak to czy mogę jakoś te aplikacje podmienić tak, żeby nie...
  7. M

    Pomoc Bakcup folderu .Qsync

    Dołączam się do pytania. I czy może mi ktoś powiedzieć, czy jak zrobię backup containera to od razu będzie robił się backup aplikacji dockera? Korzystam z Baikal gdzie mam kalendarz i kontakty i nie chciał, żeby mi się stracił.
  8. M

    Pomoc Raid 1 czy kopia zapasowa?

    A czy da się przenieść folder multimedia lub go jakoś podzielić. Bo mam go na dysku SSD i chciał bym go przenieść na HDD.
  9. M

    Pomoc Raid 1 czy kopia zapasowa?

    Który dysk w ts-251 jest pierwszy bo chcę wsadzić tam SSD?
  10. M

    Aktualizacje Qnap

    A jak to wygląda mniej więcej w praktyce? Powiedzmy 3 letnie urządzenia dostają dalej aktualizację? Konkurencja S dla 5 letnich urządzeń dalej wypuszcza nowy FW. Wiem S jest z tego powodu pewnie droższe.
  11. M

    Aktualizacje Qnap

    Witam. Czy ktoś może mi powiedzieć jak wygląda sprawa aktualizacji Qnap: 1. Czy często się zdarza, że przy aktualizacjach coś się popsuje, a jak tak to czy są to raczej drobne błędy czy zdarzają się jakieś błędy typu system nie wstaje. 2. Czy są błędy typu utrata danych? 3. Jaki jest okres...
  12. M

    Pomoc Raid 1 czy kopia zapasowa?

    Witam. Zastanawiam się czy warto na użytek domowy robić RAID 1 czy może dać dysk SSD na system i ewentualne maszyny wirtualne. A zamiast tego wykonanie kopii zapasowej na zdalnym Qnap w innej lokalizacji przez Internet. Nie będzie dla mnie problemem konieczność postawienia serwera na nowo, ale...
  13. M

    Qnap hs251 połączenie dysku SSD z hdd

    Witam. Czy w TS-251 również system można zainstalować na pierwszym dysku SSD? Jestem na etapie testów i zastanawiam się nad takim rozwiązaniem. Czy muszę jakąś specjalną partycję robić na na system?
  14. M

    Pomoc Qcontactz jako kontakty na Androidzie

    Działa Baikal, GoRo33 dzięki za pomoć, miałem problem z adresem ale tutaj znalazłem rozwiązanie [ QBaikal ] [ 0.4.6.0 ] Lightweight CalDAV+CardDAV server - Page 5 - QNAP NAS Community Forum
  15. M

    Pomoc Qcontactz jako kontakty na Androidzie

    GoRo33 łączysz się przez http czy https?