Recent Content by marwis

  1. marwis

    2 różne dyski w QNAP TS-264-8GB do różnych zastosowań

    Korzystając z prawa do swobodnej wypowiedzi informuję, że moim zdaniem jest to nowa wersja urządzenia. Wczesnej była pamięć zespolona bez slotów. Na tabliczce nie było zapisów o pamięci. Temat pamięci w tych urządzeniach był tu wcześniej wałkowany do ostatniego bajta w cache.
  2. marwis

    Przy piwie Gniazda m.2 na system?

    Pomoc - Nowy NAS jak należy postępować?
  3. marwis

    Pomoc TS-462 nie widzi dysku

    =1&filter[brand]=Toshiba"]Lista kompatybilności - QNAP na liście nie widać. 12 TB 1utaj nie ma, co nie znaczy, że na pewno nie będzie działać. Podepnij dysk pod komputer. Sprawdź, czy działa, da się sformatować.
  4. marwis

    Pomoc Dwuetapowa weryfikacja użytkowników?

    A dla potomnych - jak rozwiązałeś weryfikację?
  5. marwis

    Pomoc Dwuetapowa weryfikacja użytkowników?

    Jest jeszcze przełącznik "wyłącz weryfikację 2-etapową" na karcie użytkownika w Panelu sterowania -> użytkownicy -> karta użytkownika. Może tam ma wyłączoną? Z aplikacji do weryfikacji dwuetapowej przetestowałem ... kilka... Raivo, Authy, Google Authenticator, MS Authenticator i jeszcze kilka...
  6. marwis

    Pomoc QNAP nie wykrywa drugiego Qnap'a w tej samej sieci

    Ja bym się przyjrzał temu Draytekowi. Może blokuje ruch dla usług lub portów.
  7. marwis

    Pomoc File Station

    Ok, dziękuję. Zamknij lub zlikwiduj wątek.
  8. marwis

    Pomoc File Station

    Tak, to wiem. To wiem, prawy, właściwości, oblicz rozmiar. Chodziło mi o coś takiego, jak w Windows Commander, -> zaznaczenie spacją przelicza rozmiar. Jeszcze lepiej, gdyby podawał rozmiar katalogu automatycznie tak, jak pokazuje rozmiar pliku. Dla zamontowanego dysku, nie ma problemu. Użyję...
  9. marwis

    Pomoc File Station

    Czy można gdzieś zmienić ustawienia File Station tak, żeby zliczał wielkość folderu? Jeżeli nie, to jaką inną aplikację mogę zainstalować, żeby dostępny na pulpicie w przeglądarce eksplorator plików miał taką właściwość?
  10. marwis

    NAS do domu i kilka dodatkowych pytań

    Przejrzyj dział: Przed zakupem... , w którym zadałeś pytanie. Coś znajdziesz. Na stronie QNAP wysortuj urządzenia z możliwością rozbudowy pamięci,. Zrób sobie porównanie modeli - wybierz 2-3. W każdym będzie ten sam system. Zobacz na ile cię stać i ile potrzebujesz. Użytkownicy, którzy...
  11. marwis

    Pomoc Sposoby kopiowania plików na NAS

    VPN nie bo łącze be ile tych danych i w jakim czasie? może QNAP Storage albo inna chmura, jako pośredni magazyn?
  12. marwis

    Pomoc Jak cofnąć operację 'zwiększenie woluminu/puli'?

    Może ktoś mnie skoryguje, ale idea RAID jest taka, że zwiększasz albo zachowujesz pulę pamięci, a zarządzasz woluminami. I zawsze w górę: RAID 0-1-5-10-20..... Zgraj dane na coś zewnętrznego i zbuduj pulę i woluminy od nowa na dysku 4 TB. Tutaj trochę na ten temat: Pomoc - Rozszerzenie puli...
  13. marwis

    Artykuł QNAP udostępnia oficjalną wersję QTS 5.1.0

    Jest nowa wersja 5.1.xx. Ja się nie znam, próbuję dopiero zrozumieć QNAP-a, ale nie wgrałbym na używane urządzenie nowej wersji systemu w miesiąc od wydania. Nie wgrałbym wcześniej, niż po 3-5 m-cach. Z 5.1.xx można się cofnąć do 5.0.1. Wydaje mi się, że nie powinno to powodować strat. Do tego...
  14. marwis

    Pomoc Test RAM + dyski

    To dobrze, że masz nowe urządzenie. Z ciekawości spytam. Jest jakaś różnica w działaniu urządzenia pomiędzy tymi procesorami?
  15. marwis

    Pomoc Wybór optymalnego podziału NAS-a

    Kompy: Ferro albo Veem na koniec dnia przy zamknięciu. Myślę o 14 kopiach, co 7 pełna, pozostałe różnicowe. Delta nie ma sensu. Użytkownicy nie wymieniają dużej ilości plików pomiędzy sobą, UPS były i są. Nawet zaliczają regularny serwis z wymianą baterii. Już teraz, na kulawym środowisku...