Recent Content by mil3k

  1. M

    Pomoc Jak ręcznie zamontować volumen.

    Niestety nie, w RAID management przycisk Action jest wyszarzony i niema do niego dostępu. Czy ktoś ma jakieś inne pomysły?
  2. M

    Pomoc Jak ręcznie zamontować volumen.

    Po wielu kłopotach udało mi się dodać nowy dysk (dysk 3) i zrobić migrację z RAID1 do RAID5. Po zakończeniu migracji i restarcie dyski nie zostały automatycznie zamontowane. Storage manager wygląda jak na poniższym obrazku. próbowałem dodać macierz ręcznie ale zwraca mi informację jak...
  3. M

    Pomoc mount.nfs access denied by server while mounting...

    Nie wiem co tam QTS 4.2 namieszał w swoich bebechach, ale wyłączyłem nfs i włączyłem ponownie. Zrobiłem restart NASa i coś udało mi się zamontować. Jeszcze nie wiem czy właściwy katalog ale coś zamontowałem.
  4. M

    Pomoc mount.nfs access denied by server while mounting...

    Tak, pingują się i mogę się połączyć pomiędzy nimi przez ssh w każdą stronę: RPI2-->QNAP-->RPI1, Putty-->QNAP-->RPI2 etc. Właśnie uruchomiłem mount z parametrem -v i się zastanawiam co znaczą piersze dwie linie. Chyba, że QNAP nie obsługuje nfs v4.
  5. M

    Pomoc mount.nfs access denied by server while mounting...

    Właśnie to zrobiłem. Zostawiłem tylko IP RPi i nadal to samo...
  6. M

    Pomoc mount.nfs access denied by server while mounting...

    Jak widzisz na załączonym obrazku mam to wszystko włączone..:(
  7. M

    Pomoc mount.nfs access denied by server while mounting...

    Załączyłem exports na końcu postu. najważniejsza jest linia z katalogiem sshtest, bo tego katalogu używam do testowania. Jak dam radę go zamontować w RPi to zabiorę się za permanentne zamontowanie właściwych katalogów.
  8. M

    Pomoc mount.nfs access denied by server while mounting...

    Witam i o pomoc uprzejmie pytam. Jakiś czas temu zainstalowałem couch potato, sickrage i sabnzbd na NASie. Po kilku dniach zabawy doszedłem do wniosku, że jednak mój TS-419P+ nie da rady podołać tym zadaniom. Procek pracował niemal non stop na 100% i QNAP reagował bardzo powoli. Postanowiłem...
  9. M

    Wiedza myQNAPcloud - czyli QNAP w internecie... (przekierowanie portów)

    Wybrałem opcję "Użyj nazwy urządzenia" zamiast wpisywać ręcznie nazwę i kreator w następnym kroku sam usunął urządzenie z listy i dodał ponownie. Bosze, czy kiedyć ci azjaci zatrudnią, kogoś z zachodu, kto myśli lewą półkulą a nie jak oni prawą...:(
  10. M

    Wiedza myQNAPcloud - czyli QNAP w internecie... (przekierowanie portów)

    Jak zalogować qnap'a do istniejącego konta na myqnapcloud? Mam konto na myqnapcloud.com, powiedzmy abc, z którego nas się wylogował i teraz nie mogę qnapa zalogować do niego. Mam tylko opcję rozpocznij po naciśnięciu, której uruchamia się czterokrokowy proces zakładania nowego adresu zamiast...
  11. M

    Pomoc Samoistnie restartuje sie macierz TS-419P+, firmware 4.1.0

    Chyba czas aby Qnap poszedł do żyda i przesiadka na coś innego. Od 29/04 69 samoczynnych restartów. Robię downgrade do 4.1.0 i zobaczę czy nadal restartuje. Edit: Dopiero zobaczyłem, że topic jest o 4.1.0... Chyba jak skończę, właśnie rozpoczęty downgrade będę musiał cofnąć dalej aż do 4.0.7...
  12. M

    Pomoc Samoistnie restartuje sie macierz TS-419P+, firmware 4.1.0

    Wyjąłem w Poniedziałek dysk z błędami SMART. NAS zrestartował się po 1,5 godziny. Do dzisiaj miał 5 restartów. Pozostał do sprawdzenie już tylko zasilacz. Jak mogę go sprawdzić?
  13. M

    Pomoc Samoistnie restartuje sie macierz TS-419P+, firmware 4.1.0

    Zostawiłem tylko dyski z RAID, które się synchronizują i właśnie miałem kolejny samoistny restart.