Recent Content by mirek_pl

  1. mirek_pl

    Pomoc TS-453U - po aktualizacji do 4.2 - nie widać użytkownikow

    nie mam domenowych mam tylko lokalnych, restartowałem już kilka razy - bez zmian. Nawet wgrałem na nowo najnowszy firmware - tez nie pomogło. Wydaje mi się, że problem jest z oknem w którym wybiera się rodzaj użytkowników (jak na pierwszym foto) Sprawdzę z innej przeglądarki. Jest. :-) Pod IE...
  2. mirek_pl

    Pomoc TS-453U - po aktualizacji do 4.2 - nie widać użytkownikow

    Przetrwali, w uprawnieniach do zasobow ich normalnie widze. mogę dodać nowego użytkownika i jak go przypisze do jakiejs grupy to z poziomu grup go widze. (pozostałych z resztą takze) sprawdziłem /etc/passwd wszystko jest w nim chyba oki oki, znajdują się wszyscy użytkownicy podgląd
  3. mirek_pl

    Pomoc TS-453U - po aktualizacji do 4.2 - nie widać użytkownikow

    Witam, Po aktualizacji do wersji 4.2 zniknęli mi użytkownicy, dokładnie to w miejscu wyboru rodzaju użytkowników: mam - 0 . a powinno być do wyboru albo użytkownicy lokalni albo domeny. Da się to jakoś naprawić?
  4. mirek_pl

    Pomoc Funkcja Klienta VPN w "Nasie"

    z windowsa po VPN się łącze i nie ma problemu jak podmontuje zasób zdalny w NAS to jeżeli zaloguję sie na kliencie VPN jako: admin to wszystko działa. cały pic polega na tym, ze che mieć możliwość zapisu do katalogu zdalnego z normalnego konta użytkownika. uploud jest w miarę. 50 Mb na serwerze...
  5. mirek_pl

    Pomoc Funkcja Klienta VPN w "Nasie"

    niestety również nie uzyskałem dostępu. próbowałem i po IP VPN i po zawnetrznym.
  6. mirek_pl

    Pomoc Funkcja Klienta VPN w "Nasie"

    sprawdzałem ale widocznie słabo :) próbowałem już chyba na wszystkie sposoby które byłem w stanie wymysleć. jak wpisze parametr umask=777 to równiez nie rozpoznaje parametru. PPP Deflate Compression module registered [ 3990.098072] CIFS: Unknown mount option "umask=777"
  7. mirek_pl

    Pomoc Funkcja Klienta VPN w "Nasie"

    czyli polecenie powinno wygladać tak: # mount -t cifs //10.0.0.1/test2 /share/test umask=777 -o user=adam,password=xxxxxxxxxxxxx jednak takie wstawienie maski generuje błąd: nieznany parametr
  8. mirek_pl

    Pomoc Funkcja Klienta VPN w "Nasie"

    a jakas wskazówka jak to zrobic? ;)
  9. mirek_pl

    Pomoc Funkcja Klienta VPN w "Nasie"

    nie za bardzo rozumiem... co masz na mysli, zawsze montuje go jako admin
  10. mirek_pl

    Pomoc Funkcja Klienta VPN w "Nasie"

    no właśnie nigdzie nie sprawdzam - mam jedynie możliwość przeglądania. (dlatego tak napisałem read only) Katalog test = own- mirek - chmod - 777 - katalog widziany przez sambe i moge bez problemu w nim zapisywać katalog podmontowany: test2 - own - admin chmod 755 - i żadnej zmiany tu zrobić...
  11. mirek_pl

    Pomoc Funkcja Klienta VPN w "Nasie"

    lokalne konto na Nasie - to na które zazwyczaj sie loguję ( na admina z wiadomych powodów tylko w wyjątkowych sytuacjach)
  12. mirek_pl

    Pomoc Funkcja Klienta VPN w "Nasie"

    w lokalnym katalogu /test mam podmontowany zdalny zasob /test2 test = 777 test2 = 755 (jak odmontuje zasob to nie nadam mu praw gdyz zasobu nie ma :) montuje go w sposób: mount - t cifs //10.0.0.1/test2 /share/test -0 user=user na zdalnym serwerze,password=haslo usera na zdalnym serwerze jak...
  13. mirek_pl

    Pomoc Funkcja Klienta VPN w "Nasie"

    nie mogę zmienić uprawnień. zmieniam na 777 a ciągle jest 755. zapewne dlatego, że zamontowany zasób był przez "admina" Czy jest możliwość by połączyć się przez ssh na inne konto administratora niz "admin"?
  14. mirek_pl

    Pomoc Funkcja Klienta VPN w "Nasie"

    Więc tak, zasób podmontowałem. Jest widoczny. Zamontowałem go przez SSH z konta: admin ( ponoć w Qnap zdalnie da się tylko zalogować na konto admin), problem polega na tym, że tylko logując się jako admin mam prawa do zapisu w podmontowanym katalogu. W jaki sposób zamontować zasób dla wybranego...
  15. mirek_pl

    Pomoc Funkcja Klienta VPN w "Nasie"

    znam zewnętrze IP drugiego Nasa, Ip VPN nie znam. Mogę domniemywać, ze serwer przypisał coś z puli 10.0.0.x ale nie za bardzo wiem jak to sprawdzic. Podmontuje z poziomu panelu webowego czy jedynie z konsoli?