Recent Content by mronyx

  1. mronyx

    Pomoc Przekierowanie portów a widocznosc z internetu - Połączenie VPN

    ok, dziękuję za pomoc - VPN już się połączyłem, choć nie udało mi się zamapować dysku, jutro sprawdzę skrypt nr 3 (dziś nie miałem na to czasu) chcę odtwarzać pliki mp3 i mp4 po sieci - nie chcę korzystać z music station, bo mi się wiesza, ponadto chcę zapodawać pliki do winamp lub foobara i tak...
  2. mronyx

    Pomoc Przekierowanie portów a widocznosc z internetu - Połączenie VPN

    Tryb zgodności windows, openVPN miałem odpalić w trybie zgodności coś tam... PPTP ustawiłem pod win8, ale mi nie łączy się... wyskakuje info, że qnap mnie nie wpuszcza... proszę, potwierdźcie, że wg konfiguracji win 8 - http://www.vpnonline.pl/konfiguracja/windows8-pptp w punkcie 8 podaję...
  3. mronyx

    Pomoc Przekierowanie portów a widocznosc z internetu - Połączenie VPN

    Odświeżam temat... File /Photo Station to nieporozumienie... Zainstalowałem OpenVPN, ale na firmowym lapku z Win8... Nie mogę odpalić - tryby zgodnoci nie działają... wpisałem w plik konfiguracyjny z QNAPa i zmieniłem IP... bez efektu... znów... - co robięźle/na co mogłem nie zwrócić uwagi...
  4. mronyx

    Pomoc Przekierowanie portów a widocznosc z internetu - Połączenie VPN

    Mam Win 7 x64 Moje otoczenie sieciowe póki co widzi: 1. QNAP po kliknięciu wchodzi na adres logowania w sieci lokalnej 192.xxx.xxx.xxx:8080 2. routery - mój i jakiś bezprzewodowy 3. Mój komp Zaraz sprawdzę te udostępnianie udziałów, skonfiguruję dokładnie jak w instrukcji.OK, byłem cicho przez...
  5. mronyx

    Pomoc Przekierowanie portów a widocznosc z internetu - Połączenie VPN

    OK, mam tylko jeden router. To zostawiam UPnP, nie widzę, by coś poza QNAPem mi się do niego pchało. Teraz skrypt... Wybrałem trójkę (trzeci skrypt z tutejszych zasobów), podaję tylko nazwę QNAPa i powinno śmigać? W exploratorze windows widzę qnapa i po kliknięciu przechodzi mia na adres...
  6. mronyx

    Pomoc Przekierowanie portów a widocznosc z internetu - Połączenie VPN

    Mam info, że moje konto myqnapcloud nie zostało zweryfikowane, mam kliknąć na link aktywacyjny... Ale jak klikam to mam błąd 403... Nie wiem ,czy nie anulować konta w myqnapcloud i nie rozpocząć aktywacji jeszcze raz, bo już po WAM spoza sieci lokalnej się łączę, ale mam na routerze włączone...
  7. mronyx

    Pomoc Przekierowanie portów a widocznosc z internetu - Połączenie VPN

    Na razie leżę... z weryfikacją konta myQNAPcloud... ale w logach QNAPa ma myQNAPcloud is validated... i na konto myQNAPcloud mogę się zalogować...
  8. mronyx

    Pomoc Przekierowanie portów a widocznosc z internetu - Połączenie VPN

    Witam! Chcę dostać się ze świata do QNAPa, jakie porty muszę przekierować i jak? Mam DHCP: 192.168.xxx.xxx Mam DNS: 271.xxx.xxx.xxx Mam też WAN: 86.111.xxx.xxx Chcę będąc poza siecią lokalną móc mapować dyski sieciowe, widziałem tutaj skrypt, więc nim to ogarnę. Gorzej, że nie mogę się...
  9. mronyx

    Witam!

    Witam Brać QNAPową. Jestem posiadaczem TS 212P i właśnie zabieram się za konfigurację urządzenia. Myślę, że dobrze tu trafiłem i znajdę odpowiedzi jak mapować dyski, zarządzać QNAPem poza siecią lokalną i odtwarzać pliki muzyczne z funkcją scoblingu, czy stworzyć własną chmurę plików...