Recent Content by Nicodem

  1. Nicodem

    Sprzedam TS-453D + RAM

    Zaproponuj swoją cenę na mailu.
  2. Nicodem

    Sprzedam TS-453D + RAM

    Tak
  3. Nicodem

    Sprzedam TS-453D + RAM

    Ups, nie wiedziałem. Baaaardzo dawno nie zaglądałem. Mail: qnap@techconnect.pl
  4. Nicodem

    Sprzedam TS-453D + RAM

    Cześć mam do sprzedania w oryginalnym pudełku, w stanie idealnym, zakupiony na Amazon w grudniu 2020: - TS-453D z dodatkowym modułem pamięci. Ma teraz 12GB RAM Serwer plików Qnap TS-453D NAS 12GB RAM, bez dysków, ideał
  5. Nicodem

    Upgrade do SSD i przeniesienie systemu

    Czyli wyjęcie dysków HDD, instalacja od zera na dyskach SSD i potem włożenie dysków? Rozpozna wszystkie volumeny? Co z szyfrowanymi? Jak z migawkami? Co z QSYNC (zdaje się, że to jest w /homes czy wystarczy potem skopiować?). Backup ustawień?
  6. Nicodem

    Upgrade do SSD i przeniesienie systemu

    Też bym się pewnie decydował na RAID0. Pytanie czy można ustawiony system bezpiecznie jakoś przenieść na te dyski SSD? Jest może jakiś guide do tego?
  7. Nicodem

    Upgrade do SSD i przeniesienie systemu

    Cześć podepnę się pod temat. Po wieeelu latach przesiadłem się z TS-459PRO na TS-453D. 4 dyski w RAID5. Dokupiłem kartę i włożyłem jeszcze 2x SSD i tutaj mam problem. Na pierwszy dysk SSD przeniosłem kluczowe aplikacje. Wszystko śmiga, drugi dysk SSD jest skonfigurowany jako cache. Raczej dużo...
  8. Nicodem

    Pomoc Jak podmonotwać JBOD z eSATA?

    Miałem taką konfigurację w QNAP 459: dysk 1,2 - RAID1 dysk 3,4 - JBOD wyciągnąłem 3,4 i włożyłem nowe dyski w te miejsce - teraz mam z danych 1,2 -> RAID 5 na dyskach 1,2,3,4 dyski 3,4 z JBOD przełożyłem do kieszeni eSATA na 5 dysków. QNAP mi je odkrył jako esata1 i esata2 ale nie widzi na nich...
  9. Nicodem

    Pomoc Qsync + Qnapcloud ale bez panelu admina?

    czyli jesli chcę sharować pliki -np katalog ktory mam w qsync to juz nic wiecej nie potrzebuję - mogę podać linki do IP po porcie na ktorym mam uslugę. czyli chyba śmiga. Dzięki
  10. Nicodem

    Pomoc Qsync + Qnapcloud ale bez panelu admina?

    Qsync ogarnąłem - tam można do łączenia zmieniać porty więc jestem już w pół drogi. pozostała kwestia nie mniej ważna - qnapcloud
  11. Nicodem

    Pomoc Qsync + Qnapcloud ale bez panelu admina?

    Też tak myślałem ale niestety nic to nie daje. Wejście na mój IP po chwili otwiera znów panel na nowym porcie (teraz wpisałem 8888) serwer www mam ustawiony na 80, bez https w /share/Web mam plik index.php i on ma uprawnienia odczytu dla wszystkich. Nawet wewnętrznie: http://192.168.1.30/...
  12. Nicodem

    Pomoc Qsync + Qnapcloud ale bez panelu admina?

    Nie podoba mi się fakt, że wejście na moje IP bezpośrednio z netu pokazuje na standardowym porcie, że mam podpiętego NASa. To za bardzo kusi by się ktoś próbował na niego dostać. Ustawiłem blokadę logowania ale tak czy inaczej - mam starego QNAPa na którym wsparcie już kuleje a po grudniu 2020...
  13. Nicodem

    Pomoc Qsync + Qnapcloud ale bez panelu admina?

    Cześć po latach odkurzyłem swojego QNAPa. Sporo się zmieniło a i ja kompletnie wypadłem z "komputerowego" obiegu. Stąd moje pytanie - potrzebuję pilnie mieć działające dwie usługi - Qsync z klietnami windows oraz Qnapcloud z możliwością udostępniania linków do katalogów dla współdzielenia...
  14. Nicodem

    Pliki TP0 - Fergusson

    Pytanie do osób które mają NMP1000 pod ręką. Czy odtwarzają się następujący plik: http://rapidshare.com/files/291580261/0 ... 0.tp0.html można mu zmienić rozszerzenie na mts lub m2ts to jest zapis z fergussona - dekodera tv w HD. w razie czego zrobilem tez i remux do pliku ts...
  15. Nicodem

    rsync przez Internet - do rsyncd na QNAP?

    w sumie to co potrzebujesz robi polecenie: cat /etc/passwd