Recent Content by olekbuszka

  1. O

    QNAP TS-209 PRO II + 2 x 1TB Seagate Barracuda

    Sprzedam QNAP TS-209 PRO II z dwoma dyskami Seagate Barracuda po 1 TB każdy. Dalszy opis i zdjęcia na Allegro, zapraszam: QNAP TS 209 PRO II + 2x Seagate Barracuda 1TB
  2. O

    Brak dostępu na konto admina przez SSH - mój głupi błąd

    Witam, Z palca wyedytowałem plik /etc/passwd zmieniając powłokę logowania admina i innych userów z /bin/sh na /bin/bash i... teraz nie mogę się zalogować. W /bin nie ma pliku bash <wstydnis>. Przez FTP nie mogę się dostać do /etc - katalogi FTP są tworzone w /share i poza ten katalog do / nie...
  3. O

    [TS-209] Hot-remove drive 2 failed... - SMART test.

    Witam! Sprzęt: QNAP: TS-209 II Pro HDD: 2x Seagate ST31000340NS SN05 Barracuda ES.2 1TB Konfiguracja dysków: RAID 1 Mirroring Disk Volume Sprawa wygląda tak: Wszedłem do System Tools -> Hard Disk SMART i tak właściwie "dla jaj" dałem wykonaj Rapid test. Pierwszy dysk ok, przy drugim pojawił...
  4. O

    [HDD] Zalecane dyski twarde

    A co z serią Barracuda ES? (przystosowaną ponoć do bracy 24/7)
  5. O

    [TS-409 PRO] Upgrade: 2xHDD RAID 1 ==> 4xHDD RAID 5

    Witam! Planuję zakup TS-409 PRO i (niestety ze względów finansowych) na początku kupię tylko 2 dyski twarde. Podstawowa sprawa dla mnie to bezpieczeństwo danych - w każdym przypadku chce mieć gwarancję, że po awarii jednego z dysków nie stracę danych. Mam w związku z tym takie pytanie: Czy gdy...