Recent Content by Płomyk

  1. P

    Pomoc Problem z prędkościami po LAN

    Pimposh domniemywam,, że masz doświadczenie odnośnie światłowodów, wkładek testowałeś różne konfiguracje i dzielisz się swoją wiedzą. Szanuję twoje zdanie. Osobiście nie mam w tym zakresie dużego doświadczenia i posiłkuję się informacjami z różnych źródeł. Jeśli mam do wyboru możliwość podania...
  2. P

    Pomoc Problem z prędkościami po LAN

    Wkładki jakoś oznaczyli, że ta ma być do Asusa a druga do np. Tp-Link ?
  3. P

    Pomoc Problem z prędkościami po LAN

    A jakie modele wkładek SFP+ dla komputera i switcha?
  4. P

    Pomoc Problem z prędkościami po LAN

    Do podłączenia komputer<>switch użyłeś wkładki SFP+RJ-45 czy kabla DAC?
  5. P

    Pomoc Problem z prędkościami po LAN

    Jaki kabel zastosowałeś do połączenia komputer<>switch SFP+? Połączenie Switch <> qnap to patchord RJ-45?
  6. P

    Pomoc Problem z prędkościami po LAN

    Połączenie jest bezpośrednie Qnap <> komputer czy przez switcha? Jakiego kabla użyłeś do podłączenia SFP+?
  7. P

    Pomoc QNAP-212P problem z wentylatorem

    Butler sprawdzałeś może UPS w taki sposób żeby odłączyć zasilanie od UPS i rozładować go całkowicie aż się sam się wyłączy? Po podłączeniu zasilania UPS zaczyna ładować akumulatory i czy wtedy obroty się zmieniają na wyższe? Ewentualnie rozładowujesz powiedzmy do około 50% baterii i...
  8. P

    Pomoc QNAP-212P problem z wentylatorem

    To jest wentylator jest 3 pinowy? Oszukać obroty można generatorem impulsów na układzie NE555. 555 TIMER Elektronik Hobbysta www.ne555.com REGULATOR WENTYLATORA Zapytaj w sklepie czy taki gotowiec można wykorzystać Generator impulsów na NE555
  9. P

    Pomoc QNAP-212P problem z wentylatorem

    Nie przerabiałem wtyczki, zamówiłem od razu z 4 pinami. Jeśli dobrze rozumiem to podłączyć inny dowolny 4-pinowy wentylator i sprawdzić czy NAS przestanie zgłaszać błędy? 1676221741 To dobra rada ale przeszukując te dostępne w sieci nie znalazłem innego. Odpytałem chyba wszystkich dostawców na...
  10. P

    Pomoc QNAP-212P problem z wentylatorem

    W tym nowym wentylatorze coś robiłeś z wtyczką np. wyjmowałeś piny, lutowałeś kable? Czasami może być coś nie tak z tym nowym wentylatorem. Podmień wentylator tymczasowo na inny, który wiesz że działa. Może być wyciągnięty z komputera. Ważne żeby był na 12V i miał wtyczkę na 4 piny. Zwróć...
  11. P

    Wiedza PiHole - QNAP

    W Netii możesz sobie wykupić stały adres IP.
  12. P

    Porty SFP+ w QNAP i kompatybilność

    Cha, cha! :)
  13. P

    Porty SFP+ w QNAP i kompatybilność

    Nie zauważyłem, że chcesz podłączyć kablem DAC dwóch różnych producentów Qnap i D-Link. Te oryginalne kable Qnapa co podałeś to prawdopodobnie nie zadziałają z innym producentem urządzenia. Trzeba kupić kabel DAC z wkładkami zaprogramowanymi dla dwóch różnych producentów (Qnap i D-Link) Na...
  14. P

    Porty SFP+ w QNAP i kompatybilność

    O kabel DAC zapytaj w sklepie Fibermarkt ( kabel DAC 10G SFP+ 3M Twinax, model LO-SP-CBL-03) Kabel DAC 10G SFP+ 3M Twinax. Przy zamówieniu wybieramy producenta urządzenia (Qnap) z jakim wkładki będą działały. Jest to ważne ponieważ wkładki są programowane pod danego producenta urządzenia...
  15. P

    Recenzja Zamienniki wkładek SFP+ do sprzętu firmy Qnap.

    Wszystkie urządzenia będziesz podpinał pod tego nowego switcha? Czy kupowanie wkładek ma sens? Za te dwie wkładki do tego switcha można kupić kolejny switch lub częściowo dopłacić do droższego modelu. Chyba, że ci zależy na prędkości z gniazda SFP+10Gb.