Recent Content by Percepceuidalny

  1. Percepceuidalny

    Pomoc Qnap TS-451 fw.4.3.3 problem z uruchomieniem usługi WWW

    Nie wiem jak u Was ale na moim TS-451+ co najmniej od wczoraj nie pojawia się informacja o możliwości aktualizacji firmware do wersji 4.3.3 (obecnie mam 4.2.4). Po naciśnięciu przycisku "Wyszukaj aktualizacji" system twierdzi, że jest aktualny (restart sprzętu nic nie zmienił). Czyżby...
  2. Percepceuidalny

    Powitanko

    Witam wszystkich serdecznie i życzę zdrowych i pogodnych Świąt, smacznego jajka i mokrego dyngusa :-)
  3. Percepceuidalny

    Procesory w QNAP TS-[24]5[13].

    Po obejrzeniu porównania na stronie: Intel Celeron N3150 vs. Intel Celeron J1900 - Benchmark & CPU Comparison - compare CPU at cpu-monkey i przeanalizowaniu powyższych postów, podsumowanie może być następujące: 1) Jeżeli priorytetem jest odtwarzanie multimediów wprost z NASa, używanie...
  4. Percepceuidalny

    Procesory w QNAP TS-[24]5[13].

    W BIOSie tego laptopa nie ma niestety takiej opcji, udało mi się natomiast wyłączyć sprzętowe wsparcie dla AES w ustawieniach TrueCrypta. Podaję wyniki benchmarku: 247MB/s szyfrowanie, 251MB/s deszyfrowanie. Benchmark przy włączonym odtwarzaniu teledysku MKV wygląda następująco: 228/230, przy...
  5. Percepceuidalny

    Procesory w QNAP TS-[24]5[13].

    Żeby było jeszcze ciekawiej, są to testy szyfrowania dla jednego rdzenia. Pomnóż to sobie razy 4 rdzenie i porównaj z oficjalnie podawanymi informacjami przez producenta w porównywarce modeli (382 vs 158 MB/s): =212&cp[]=196&ref=product_overview"]Podrównaj produkty Ponieważ bardzo...
  6. Percepceuidalny

    Procesory w QNAP TS-[24]5[13].

    Pół roku temu też stałem przed podobnym dylematem - kupić TS-x51+ czy nowszy model TS-x51A. Potrzebowałem w miarę niedrogiego NAS-a z opcją wirtualizacji, a więc priorytetem była jak największa wydajność procesora. Wtedy do zakupu wersji z plusem przekonało mnie następujące porównanie...
  7. Percepceuidalny

    Nowe serwery QNAP dwuzatokowe na 2017

    Jeżeli mogę coś zasugerować, to wpisanie do Google hasła "awaryjność dysków" i przejrzenie rankingów z kilku ostatnich lat. Moim zdaniem w przypadku NAS najważniejszymi cechami dysków są ich pojemność i bezawaryjność.
  8. Percepceuidalny

    Veeam Endpoint Backup Free 1.5.0.306 Tworzenie...

    Darmowy na zawsze czy przez 30 dni i do celów niekomercyjnych czyli tzw. Trial? Pytam ponieważ podczas pobierania programu pojawiła się treść licencji, której fragment mówi jak poniżej: "A License designated as an “Evaluation” License in a Transaction Document authorizes End User to use one (1)...
  9. Percepceuidalny

    Overwatch aukcji, czyli czy w tej aukcji nie ma haczyków?

    Jeżeli oprócz tego masz w planie zakup UPS do serwera, to w sklepie Proline taki serwer+UPS kosztują 1401zł. Jeżeli odejmiesz od wartości zestawu koszt UPS - 269zł, wyjdzie na to, że serwer kosztuje 1132zł. Nadal nieco drożej od ceny lombardowej ale za to na gwarancji. Sprzedawca na Allegro ma...