Recent Content by pineska

  1. pineska

    Pomoc wczytywanie miniatur zdjęć

    Cześć Pigers, Szczerze mówiąc nie wiem ale S się tym chwali twierdząc że to znacząco przyspiesza ładowanie miniatur zdjęć. . Mama lepszy sprzęt niż opisany S wiec powinno być lepiej. Proponuje pominąć moja pewnie błędna uwagę. Prosze o wsparcie co do bardzo wolnego ładowania...
  2. pineska

    Pomoc wczytywanie miniatur zdjęć

    Witam serdecznie! mam pytanie dotyczące wczytywania miniatur zdjęć na komputer. Dysk jest zmapowany przez komputer z W7. NAS to TS-451 czyli ma koprocesor zmiennoprzecinkowy. Nie ładują mi się miniatury zdjęć. w folderze z wieloma np 100 plikami zdjęć wczytują mi się może 3-5 miniatur i to...
  3. pineska

    Pomoc Dodawanie udziału

    Ok rozumiem. Bardzo dziękuję za wsparcie w tym temacie. Wątek zamknięty tylko nie wiem jak to zrobić fizycznie. Pozdrawiam serdecznie, Michał
  4. pineska

    Pomoc Dodawanie udziału

    Dzięki Maciek! Zakończone sukcesem:) Tak przy okazji mam pytanie dotyczące wczytywania miniatur zdjęć na komputer. Dysk jest zmapowany przez komputer z W7. NAS to TS-451 czyli ma koprocesor zmiennoprzecinkowy. Nie ładują mi się miniatury zdjęć. Co najdziwniejsze raz jak kliknąłem na zdjęcia bez...
  5. pineska

    Pomoc Dodawanie udziału

    Dzień dobry Pigers Dziękuję za wskazówki. Czy możesz trochę szerzej. Gdzie to jest i co mam zrobić?
  6. pineska

    Pomoc Dodawanie udziału

    Witam Wszystkich, jestem nowy i zielony. Mam prośbę o instrukcje dodawania udziału do świeżo włożonego i sformatowanego dysku z woluminem prostym. Z góry dziękuję. Zaraz chyba jajo zniosę z tym sprzętem TS-451 z najnowszym OS. On mnie naprawdę przerasta.
  7. pineska

    dodawanie udziału

    Witam Wszystkich, jestem nowy i różowy. Pigers poprosił mnie o założenie nowego wątku. Po około 20min poszukiwań na forum znalazłem tylko ta opcje na założenie wątku. To pokazuje skalę mojego bycia "różowym"... Mam prośbę o instrukcje dodawania udziału do świeżo włożonego i sformatowanego...
  8. pineska

    Pomoc Jak zablokować NAS-owi dostęp z i do internetu. Dostęp wyłącznie z sieci domowej.

    Ok to stawiam browara:) :emoji_beer: Cześć Pigers, znów musze prosić Cię o pomoc. Do Nasa włozyłem drugi dysk i utworzyłem wolumin prost DataVol2. Nie jestem w stanie zmapować tego dysku. Komputer widzi tylko NAS z pierwszym dyskiem, wuluminem na tym dysku i udziałami. Drugiego dysku nie...
  9. pineska

    Pomoc Jak zablokować NAS-owi dostęp z i do internetu. Dostęp wyłącznie z sieci domowej.

    Zawsze mnie dziwiło co ludzie widza ciekawego w takich filmikach.... teraz rozumiem:) Wielkie dzięki za pomoc! Postawił bym Ci browara ale nie ma jak;)
  10. pineska

    Pomoc Jak zablokować NAS-owi dostęp z i do internetu. Dostęp wyłącznie z sieci domowej.

    Tak, jest dobrze. Rozumiem, że DNS-y nie wymagają więcej uwagi i mój QNAP jest nieosiągalny z internetu oraz sam nie ma połączenia z internetem. Jest tylko i wyłącznie z sieci domowej. Rozumiem też, że TS-451 podłączony na jednej karcie sieciowej, w sieci domowej gdzie wszystko jest 1GB, HDD...
  11. pineska

    Pomoc Jak zablokować NAS-owi dostęp z i do internetu. Dostęp wyłącznie z sieci domowej.

    Ok dzięki. Usunąłem cyfry w bramie domyślnej pozostawiając puste pola. A co z DNS-ami? Są u mnie ok? Sprawdziłem wczoraj upload w sieci domowej po kablu - 40MB/s. Wszystkie karty sieciowe, routery i switche w sieci są 1 Gb. W czym może być problem?
  12. pineska

    Pomoc Jak zablokować NAS-owi dostęp z i do internetu. Dostęp wyłącznie z sieci domowej.

    Cześć, przepraszam za spóźnienie. W poniedziałek przed południem wszyscy wszystko chcą... Czy poniższy print screen wystarczy? Sorry że zamazałem część danych. Jeśli potrzebujesz pełne dane to proszę podaj mi jakiś adres email na który mogę przesłać bezpiecznie print screen-y
  13. pineska

    Pomoc Jak zablokować NAS-owi dostęp z i do internetu. Dostęp wyłącznie z sieci domowej.

    Pigers, bardzo dziękuję za pomoc i cierpliwość! Pozdrawiam serdecznie, Michał wiesz, mam tylko jeszcze jedno pytanie: ustawiłem statyczny adres IP z poza puli serwera DHCP. QNAP i tak mi się łączy z internetem np ściągnąłem sobie app-kę do robienia kopii którą poleciłeś. Czy to jest ok tzn czy...
  14. pineska

    Pomoc Jak zablokować NAS-owi dostęp z i do internetu. Dostęp wyłącznie z sieci domowej.

    nie żebym kombinował tylko pytam bo się nie znam i faktycznie troszkę rzeźbie... z tego co napisałeś to wywróżyłem: jak będę miał wszystkie cztery dyski w komputerze w JBOD, każdy wolumin prosty to np pierwszy dysk dedykowany do strony www+sklep+serwer poczty, drugi dysk kopia zapasowa dysku...
  15. pineska

    Pomoc Jak zablokować NAS-owi dostęp z i do internetu. Dostęp wyłącznie z sieci domowej.

    Pigers, dziękuję za szybką odpowiedź. Generalnie już skonfigurowałem NAS. Mam jeszcze pytanie dotyczące woluminów. Rozumiem że jeśli kiedyś udostępnię NAS w internecie i będę chciał mieć własna stronę internetową np mały sklep internetowy z własnym serwerem pocztowym i dodatkowo to co teraz tzn...