Recent Content by Piobor74

  1. P

    Pomoc Bardzo długie skanowanie antywirusowe

    Puściłem skanowanie tylko jednego folderu, który zawiera tylko 1,7MB. Czas szybkiego skanowania to 2,5 godziny. Dyski cały czas pracowały na pełnych obrotach. W żadnym innym procesie nie ma problemu. Kopiowanie, transfer , malware scaner, oglądanie filmów na TV z tego NASa bez problemów. O co...
  2. P

    Pomoc Bardzo długie skanowanie antywirusowe

    To pytanie nie jest głupie. Skanuję wszystko. Na obu NASach tak samo. Myślisz że można pominąć skanowanie folderu ze zdjęciami bo nie jest podatne na infekcję? Może to dobry trop żeby ograniczyć skanowanie do konkretnych folderów i zobaczyć z czym sobie nie radzi. Na to nie wpadłem. Może jest...
  3. P

    Pomoc Bardzo długie skanowanie antywirusowe

    Błagam, pomóżcie bo oficjalny serwis nie potrafi mi jej udzielić. Od pół roku się z tym męczę. Szukałem na forach i też nic. Tu moja ostatnia nadzieja ;) Mam 2 takie same TS-231P do użytku domowego, głównie magazyn zdjęć. Na jednym skanowanie antywirusowe trwa 2,5 h a na drugim 6 dni - 135 h i...
  4. P

    Przywitanie

    Witam serdecznie i pozdrawiam wszystkich miłośników i użytkowników QNAP. Moje 2 to TS-231P.
  5. P

    Pomoc Dysk pracuje, brak możliwości połączenia. Problem wraca "co jakiś czas". Wymaga resetu włącznikiem

    Nie pomogło. Dzisiaj rano usłyszałem piknięcie. Zalogowałem się i okazało się że dosłownie przed chwilą się uruchomił i zaleca kontrolę dysku. Wcześniejszy komunikat to alarm że system nie został prawidłowo zamknięty. Zgłosiłem na pomoc QNAP i jestem ciekawy co odpowiedzą. A może to zasilacz? Bo...
  6. P

    Pomoc Dysk pracuje, brak możliwości połączenia. Problem wraca "co jakiś czas". Wymaga resetu włącznikiem

    Dzięki za odpowiedź. Odinstalowałem container station i zobaczę. Zauważyłem że mocno spadło użycie pamięci. Chmury nie używam. Dyski są sprawdzone i dobre. Podejrzewam że może jest to jednak jakieś uszkodzenie np. pamięci. Dzisiaj spróbowałem jednak nie wyłączać po zasilaniu ale z przycisku ok...
  7. P

    Pomoc Dysk pracuje, brak możliwości połączenia. Problem wraca "co jakiś czas". Wymaga resetu włącznikiem

    Dzień dobry. Czy udało się rozwiązać ten problem? Mam od kilku tygodni dokładnie to samo, czyli system pracuje poprawnie kilka dni i nagle dyski zaczynają cały czas głośno pracować i nie ma dostępu ani do zarządzania, ani do zasobów w udostępnionych katalogach (zamapowane na komputerach). Na...