Recent Content by PP70

  1. PP70

    Pomoc TS-459 i HDD

    Niby jest ale w specyfikacji mam że ten model obsługuje tylko do 2TB dlatego chciałem się upewnić u użytkowników tego modelu. Co prawda jak kupowałem to największe były 1.5 TB .
  2. PP70

    Pomoc TS-459 i HDD

    Witajcie...Jakiej maksymalnej pojemności dyski obsłuży mi TS-459? 2TB to wiem bo mam a czy większe? np. 3TB Piotr
  3. PP70

    Pomoc multimedia station

    hejka wszystkim... nie wiem co to się dzieje ale w Serwery Aplikacji/Menadżer Stacji zakładka Multimedia station nie mam aktywnej możliwości włączenia stacji. jest tylko na dole taki tekst: Aby zrestartować usługę Multimedia Station, zainstaluj najpierw "App Center" nie wiem o co chodzi bo jak...
  4. PP70

    Pomoc O co chodzi z tym ramdyskiem?

    to jak z tym żyjesz i co robisz, że serwer jest stabilny?
  5. PP70

    Pomoc O co chodzi z tym ramdyskiem?

    witajcie... mam to samo. jakieś 2-3 dni temu dostałem z serwera taki sam komunikat. Serwer działa normalnie, potem nagle traci IP (tzn. wciskam przycisk na obudowie a tam jest 0.0.0.0.. wentylatory zaczynają chodzić głośno. jak go zrestartuję albo wejdę przez qfindera i wklepię ustawienia...
  6. PP70

    Pomoc Migracja między raidami

    ufff...chyba się wszystko udało. ustawione, pokopiowane...jeszcze sprawdzam ale myślę, że wszystko będzie grało. dzięki wszystkim za cierpliwość... kaktusowi to się nawet jakiś browarek należy;) dzięki raz jeszcze...choć... pewnie nie ostatni raz;) Piotrek
  7. PP70

    Pomoc Migracja między raidami

    Dzięki, wiesz jak podtrzymać człowieka na duchu;) kaktus, Ty to święty człowiek jesteś... tyle cierpliwości;) etap jest taki: dwa czyste dyski (kopiowałem na nie ze starych ale mogę to wywalić więc są czyste) na chwilę obecną w raidzie 1 (dwa stare z danymi wyjąłem - bo chyba później mogę sobie...
  8. PP70

    Pomoc Migracja między raidami

    czyli odraidować, usunąć lustrzany vol1/2. sformatować dyski i zrobić raida raz jeszcze? i co dalej?:) przywrócić ustawienia fabryczne (czy wystarczy reset czy resetuj i czyść? sorki ale rocznik 70 chyba ma już kłopoty z łapaniem niektórych informacji ;(
  9. PP70

    Pomoc Migracja między raidami

    chodzi o aktualizację firmwaru z pliku np. pobranego z foum? jeżeli tak to niestety nie działa. aktualizacja się zrobiła, sprzęt się zrestartował ale dalej foldedów typu multimedia czy public nie ma czy muszę formatować vol1/2 czyli ten który został? (bo vol3/4 wyjąłem przy wyłączonym sprzęcie)...
  10. PP70

    Pomoc Migracja między raidami

    huraaaa.... na reszcie coś się udało;) ale nie mam opcji recursive a i jeszcze jedno... przekopiować wszystko jak leci jeśli chcę mieć vol1/2 jako główny raid?
  11. PP70

    Pomoc Migracja między raidami

    ściągnąłem i się zalogowałem (pierwszy raz w życiu);) wpisałem i... i nic...jak widać w różnych konfiguracjach
  12. PP70

    Pomoc Migracja między raidami

    dzięki no i cały czas w tym problem. nie ma przy kopiowaniu rozróżnienia na vol3/4 i vol1/2, są tylko katalogi, które tworzę. tworzę na volumenach a widoczne są globalnie na QNAP... to na szczęście nowe dyski puste i dziewicze. znaczy tylko formatowane i raidowane.;)
  13. PP70

    Pomoc Migracja między raidami

    czyli coś dla mnie chociaż i tak nie rozumiem kwestii: jak mam to przekopiować. File Station widzi wszystkie foldery, bez względu na których voluminach się znajdują. jak tworzę folder np. public na vol1/2 istniejący już na vol3/4 to oczywiście system mi na to nie pozwala. Może jednak ze mnie...
  14. PP70

    Pomoc Migracja między raidami

    Funkcjonalność? co przez to rozumiesz? Tak jak pisałem raid1(vol3/4) to stare dyski a raid1(vol.1/2) to nowe dyski. i chcę ze starych wrzucić wszystko (dane i konfigi) tak żeby mógł stare dyski wyjąć i wszystko będzie śmigało (multimedia, public itp) dane to chyba łatwo bo po prostu kopiujesz...