Recent Content by pracek

  1. pracek

    Pomoc RAID5 inactive po przerwanej odbudowie

    No niespecjalnie, bo właśnie miałem awarię dysku 2 (macierz była na 2,3,4,5 - RAID5), więc bez 3-go nie odbuduję...
  2. pracek

    Pomoc RAID5 inactive po przerwanej odbudowie

    Systemu po wystąpieniu powyższego problemu nie da się normalnie zamknąć (reboot spowodował tylko, że nie jestem w stanie dostać się do NASa po SSH...). Konieczny był twardy reset. Po restarcie sytuacja wygląda identycznie jak przed rozpoczęciem odbudowy. Czy błąd który wrzuciłem w poprzednim...
  3. pracek

    Pomoc RAID5 inactive po przerwanej odbudowie

    Natrafiłem na dziwny problem. Na terminalu polecenie cat /proc/mdstat wisi (aż do ubicia ctrl-c). Dla odmiany [~] # fdisk -l Disk /dev/sdb: 3000.5 GB, 3000592982016 bytes 255 heads, 63 sectors/track, 364801 cylinders Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes Device Boot Start...
  4. pracek

    Pomoc RAID5 inactive po przerwanej odbudowie

    Witam Szanownych Forumowiczów, Wczoraj zdarzyła mi się awaria macierzy (drugi Seagate w ciągu 3 miesięcy:/). RAID5 zbudowany jest na 4rech dyskach, 5ty skonfigurowany jako hot spare - po awarii rozpoczęła się automatyczna przebudowa. Uszkodzony dysk wyciągnąłem, wsadziłem nowy. Przy około 70%...