Recent Content by Prez

  1. P

    Pomoc Odmontowany Volumin

    Chyba namieszałem, bo teraz nawet nie mogę zalogować się do QNAP'a jest cały czas loading... [~] # qcli_storage -d Enclosure Port Sys_Name Type Size Alias Signatu...
  2. P

    Pomoc Odmontowany Volumin

    Dzięki za instrukcję. Tutaj muszę słowo wyjaśnienia. Moje założenie było takie, że robię zmiany na 1 dysku, bo na drugim wcześniej już coś grzebałem z marnym skutkiem i pozmieniałem, no i teraz jak go dołożę to boję się, że mi synchronizuje się razem ze swoimi błędami i nadpisze na ten pierwszy ?
  3. P

    Pomoc Odmontowany Volumin

    Tak obecnie jest tylko jeden dysk zamontowany drugi wyjąłem. Na wszelki wypadek, zresztą jak były w QNAP:ie 2 to macierz również była odmontowana i zdegradowana. Wole testować różne rozwiązania na jednym drugi mając w zapasie jak coś sknocę.
  4. P

    Pomoc Odmontowany Volumin

    Poległem i to podwójnie :) bo wklepałem na szybko w zapytaniu tu na forum oryginalne polecenie z md0, które znalazłem w necie. Oczywiście w linii poleceń Putty podawałem md1, a nie md0, bo tyle zdążyłem zauważyć. Nie zależy mi już na pełnej odbudowie tego RAIDU 1 może być zdegradowany...
  5. P

    Pomoc Odmontowany Volumin

    Cześć wszystkim widzę że na forum problem się już powtarzał i większość radzi napisać do Helpdesk QNAP'a, ale jednak spróbuję wpierw tutaj. Ostatnio zrobiłem sobie "krzywdę" chcąc odbudować macierz zdegradowaną z uwagi na błędy na dyskach. Generalnie nie będę się rozpisywał za bardzo odbudowa...
  6. P

    Dzień dobry wszystkim

    Serdecznie witam wszystkich, mam na imię Piotr, jestem użytkownikiem QNAP TS231 P2 8GB, którego używam do użytku "domowego prytwanego"