Recent Content by Qmpel7

  1. Q

    Pomoc Multi LAN Qnap - z wyjściem na świat i lokalnie w różnych podsiecia

    Tak, wziąłem TS-473 on jest z AMD. Hmm Nextcloud no ok tylko ma on coś czego Qsync nie ma? I konfiguracji sobie jak na razie nie umiem wyobrazić :( zwykły port forwarding na 443 wystarczy?
  2. Q

    Pomoc Multi LAN Qnap - z wyjściem na świat i lokalnie w różnych podsiecia

    Poszedłem po rozum do głowy i zrobiłem tak jak sugerowaliście od początku :) Od teraz łączenie z zasobami mojego QNAPA jest możliwe wyłącznie przez VPN'a. Pozostaje jednak jedno 'ale' - straciłem niestety dość mocno wykorzystywaną funkcję do sharowania plików przez Qsync komuś z zewnątrz. Póki...
  3. Q

    Pomoc Multi LAN Qnap - z wyjściem na świat i lokalnie w różnych podsiecia

    Jeszcze rozważałem ARM ale rozwiałeś moje wątpliwości :D Biorę pod uwagę TS-451+ TS-451+ - Funkcje - QNAP ..ale kusi mnie TS-473.. TS-473 - Funkcje ..tylko jest dużo droższy.. :( możliwości rozbudowy są fajne i proc mocniejszy. warto?
  4. Q

    Pomoc Multi LAN Qnap - z wyjściem na świat i lokalnie w różnych podsiecia

    Dzięki wielkie :) spróbuję najpierw w ten sposób. Jak nie zatrybi to przerzucę na router :) jest plan jest dobrze :) Wszelkie wskazówki apropo następcy nieszczęsnego TS-228A mile widziane :D Postawiłbym Wam wszystkim piwko za pomoc :) no ale koronawirus.. ;)
  5. Q

    Pomoc Multi LAN Qnap - z wyjściem na świat i lokalnie w różnych podsiecia

    Router 1 nie ma publicznego IP, tylko urządzenie które wskażę po adresie MAC. Do tej pory przypisywałem pubilczny IP bezpośrednio na QNAPA i na nim konfigurowałem porty itp. Mówicie żeby wskazać router 2 do publicznego i tak zrobię :) wiąże się to z kolejną inwestycją bo ten routerek co jest...
  6. Q

    Pomoc Multi LAN Qnap - z wyjściem na świat i lokalnie w różnych podsiecia

    Wszystko rozumiem oprócz mostka między portami. Na wiki piszą, że taką funkcję pełni switch o ile włożyłbym go między Qnapa? Czy masz na myśli jakiś config na routerze? Jak rozumiem, jeśli świadomie nie zmostkuję portów to będzie ok? :D
  7. Q

    Pomoc Multi LAN Qnap - z wyjściem na świat i lokalnie w różnych podsiecia

    Tylko jeden niestety. Czyli jak dobrze rozumiem NAS LAN1 -> do internetu WAN2; NAS LAN2 -> switch-router -> WAN1? + do switch-router podłączasz innych klientów? Też coś takiego rozważałem i myślę, że ma prawo zadziałać. Nie sprawdzałem jak dotąd, a że właśnie dziś TS-228A postanowił bez...
  8. Q

    Pomoc Multi LAN Qnap - z wyjściem na świat i lokalnie w różnych podsiecia

    Dostawca po swojej stronie mapuje MAC który mu dostarczam i przypisuje mu IP zewnętrzny - składam wniosek, nie konfiguruję nic. Jak to dostawca realizuje to nie mam pojęcia niestety. Qnap musi być bezpośrednio podłączony do modemo-routera inaczej nie będę miał do niego dostępu z zewnątrz...
  9. Q

    Pomoc Multi LAN Qnap - z wyjściem na świat i lokalnie w różnych podsiecia

    Cześć! Z góry dziękuję za wszelką pomoc i odpowiedzi na mój problem. Przejdę od razu do rzeczy. Mam taką oto sytuację: Sprzęt sieciowy modemo-router od dostawcy internetowego (brak możliwości konfigurowania opcji sieciowych bezpośrednio na nim) switch (TP-Link bodajże ale to nie powinno mieć...