Recent Content by Remus

  1. Remus

    Download [Stable] QTS 4.4.1.1064 build 20190918

    Pojawiła się aktualizacja: QTS 4.4.1.1081 build 20191005 Instalował ktoś, są jakieś błędy?
  2. Remus

    Download [Stable] QTS 4.4.1.1064 build 20190918

    Ja cofałem się z 4.4.1 do 4.3.6 i config został, nic się nie stało. Oczywiście niektóre aplikacje musiałem przeinstalować (były zaktualizowane do wersji 4.4.1) ale poza tym ok, nawet configi w aplikacjach pozostały. Jak pisałem wcześniej, qnap napisał, że nie poleca "rollback" ale zrobiłem to...
  3. Remus

    Download [Stable] QTS 4.4.1.1064 build 20190918

    Wersja beta to ja rozumię, ale wg nich jest to wersja stabilna. Chociaż ja nie rozumiem, czemu wydali niby stabilną 4.4.1 a dzień później stabilną 4.3.6?
  4. Remus

    Download [Stable] QTS 4.4.1.1064 build 20190918

    Na pewno dla TS-253A jest to wersja stabilna? Niestety automatycznie zaktualizowałem i mi zamulał, nie dało się ustawić linux station na adres z sieci lokalnej, upload z 900Mbps w sieci lokalnej spadł do 100Mbps (mierzone speedtestem), że zdecydowałem się wrócić do wersji 4.3.6. Nie wygląda mi...
  5. Remus

    Pomoc Czy można ręcznie zrobić downgrade?

    Witam: Mam problem po zainstalowaniu aktualizacji: 4.4.1.1064 Build 20190918. System chodzi, ale zamula, nie działa dhcp dla linux station itp. Pytanie moje jest, czy mogę ściągnąć wersję oprogramowania niższą: 4.3.6.1070 build 20190919 i zainstalować ręcznie (czyli downgrade) i oczywiście, czy...
  6. Remus

    Pomoc Entware i aplikacje dla nie admina?

    Zaczął mi działać crontab. Tutaj chyba znalazłem rozwiązanie: [HELP]Crontab not running scripts - QNAP NAS Community Forum Po wydaniu polecenia: /usr/bin/crontab /etc/config/crontab zaczął mi działać bez problemów po wykonaniu restartu: /etc/init.d/crond.sh restart Dziękuję za pomoc...
  7. Remus

    Pomoc Entware i aplikacje dla nie admina?

    Ok, ten Twój sposób pomiaru łącza jest lepszy i działa z wiersza poleceń ale wciąż nie działa mi z crona. Oczywiście edytuję plik tekstowy a nie wywołuję polecenia crontab. Mimo dodania wpisu: */1 * * * * /usr/local/bin/speedtest.sh >> /opt/domoticz/scripts/python/log.txt skrypt się chyba nie...
  8. Remus

    Pomoc Entware i aplikacje dla nie admina?

    no postępowałem wg tych wskazówek, ale nic to nie daje (wydaje mi się, że zadanie w ogóle się nie uruchamia). Utworzyłem dla testu coś takiego: */1 * * * * /opt/domoticz/scripts/python/speedtest-cli >> /opt/domoticz/scripts/python/log.txt czyli co 1 minutę powinien się uruchomić a wynik...
  9. Remus

    Pomoc Entware i aplikacje dla nie admina?

    Ok, dodanie brakujących ścieżek pomogło (z tego co wyczytałem to do czasu wylogowania ale to już coś). Dzięki. Ale crontab dalej nie chce tego odpalać. Używam Webcrontab z repozytorium. Próbuję systemowego crona, ale też nie chce działać. No chyba to jest systemowy, bo znajdujący się tu...
  10. Remus

    Pomoc Entware i aplikacje dla nie admina?

    Witam, Odpaliłem u siebie na qnap speedtest-cli wg tego opisu: Rozwiązany - Jak zbadać szybkość łącza na qnap ?. (dotychczas speedtest miałem na raspberry tylko, ale przy moim łączu trochę mi obcinało - raspberry ma ograniczenie do szybkowści usb2.0). Otóż speedtest-cli działa u mnie na qnap...
  11. Remus

    Pomoc TS-251+ QSYNC błąd po aktualizaci

    Witam Widzę, że problem stary a wciąż brak odpowiedzi. Miałem to samo, walczyłem 3 godziny zanim doszedłem co jest grane (w sieci nic nie znalazłem, więc piszę co pomogło). Otóż w Panelu Sterowania wybrać Uprawnienia, potem Użytkownicy a tam Foldery domowe. Zaznaczyć "włącz folder domowy dla...
  12. Remus

    Pomoc TS-453A Brak dzwięku na 2 HDMI

    Witam: stary post, ale dołożę się do niego, ponieważ korzystam z hdmi (obydwu). Nie wiem, czy akurat wiecie o tym (nic nie jest napisane), że dźwięk działa tylko na jednym hdmi (do wyboru w ustawieniach). Mam to sprawdzone i mam dźwięk albo na jednym, albo na drugim telewizorze, ale na obydwu na...
  13. Remus

    Pomoc OceanKtv nie działa

    Wersja fw do jakiej zaktualizowałem to: qts 4.2.1 Build 20160311 i oceanktv 1.0.1 (2016-03-07) - taka pojawiła się parę dni temu w aktualizacji firmwaru (nie mam zaznaczonego sprawdzania wersji beta więc jest to wersja oficjalna). Wcześniej miałem qts też 4.2.1 ale z grudniową datą i oceanktv 1.0.
  14. Remus

    Pomoc OceanKtv nie działa

    Nawet nie raz, męczę się z tym już od 2 dni. Resetowałem, przeinstalowywałem i nic to nie dawało Witam ponownie, Na razie otrzymałem odpowiedź następującej treści: "Hello I'll check with our developers about this issue and update you. Can you try to reinstall this App just for the case ?"...
  15. Remus

    Pomoc OceanKtv nie działa

    Robiłem wszystko zgodnie z instrukcją, ale jak mam to skonfigurować, jak się nie odpala strona konfiguracyjna :-( ? Chyba nie pozostanie mi nic innego, jak napisać do nich (będę się musiał wznieść na wyżyny mojej znajomości języków obcych ;) ). Mógłbym jeszcze spróbować zainstalować aktualizację...