Recent Content by Sanderusek

  1. Sanderusek

    Serwer danych do biura projektowego

    Dzień dobry, pewna firma prowadzi biuro projektowe i na ten moment wszystkie projekty są przechowywane na jednym komputerze z jednym dyskiem SSD + dodatkowo co jakiś czas ręczna kopia zapasowa jest robiona na dysku zewnętrznym. Pomyślałem, aby usprawnić trochę pracę biura i zautomatyzować...
  2. Sanderusek

    Pomoc QNAP i ransomware

    Mrjurek. Co masz na myśli poprzez tworzenie skrótu do udziałów ?
  3. Sanderusek

    Pomoc Automatyczny system backup - TS-251

    Witajcie, jestem w trakcie planowania automatycznego systemu backupu. Posiadam 3 komputery z Windows 7 na pokładzie, z których dziennie potrzebuję wieczorem wyciągnąć oraz zabezpieczyć (przed ransomware) dane na QNAPie. Posiadam QNAPa TS-251 z dwoma dyskami 4TB WD RED, które pracują w RAID 1...
  4. Sanderusek

    Pomoc Zabezpieczenie przed Malware

    To będzie wyglądało w taki sposób, że program który jest na tych komputerach codziennie robi nowy plik z kopią zapasową do folderu "Backup". Ten pliczek zawsze ma nowy numerek kopii. Chciałbym ten pliczek zgrywać do NASa poprzez jakiś automat ustawiony według harmonogramu. Czy w tym wypadku...
  5. Sanderusek

    Pomoc Zabezpieczenie przed Malware

    Witajcie, Jeśli mogę to zadam tutaj pytanko, jeśli nie to proszę o odpowiedź i założę odpowiedni temat ;) Aczkolwiek chodzi o backup danych. Nasik będzie używany w małej firmie do robienia dziennego backupu danych z 3 komputerów. Waga plików ok. 300MB dziennie. Pytanko takie. Czy jeśli będę to...
  6. Sanderusek

    No cześć wszystkim

    Witajcie forumowicze, w tym tygodniu będę posiadaczem Qnapa TS-251 + 2x 4TB WD RED, a więc będę was musiał pomęczyć troszkę pytaniami :D Jeśli mogę to zadam tutaj, jeśli nie to proszę o odpowiedź i założę odpowiedni temat ;) Aczkolwiek chodzi o backup danych. Nasik będzie używany w małej firmie...