Recent Content by Sharuga

  1. S

    Sprzedam Sprzedam 1,5 miesięczny TS-233

    Hej. Jako że apetyt rośnie w miarę jedzenia, sprzedam TS233 kupiony 7 lutego w Mediaexpert. W zestawie wszystko, co producent dał w pudełku plus dowód zakupu, oczywiście. TS-233 | Specyfikacja sprzętowa 730 zetów, wysyłka na paczkomat, przedpłata. Sprzedaż przez OLX, jeśli ktoś będzie chętny...
  2. S

    Pomoc Kopia na drugi serwer innego producenta

    Hej. Co myślicie o takim rozwiązaniu: mam serwer Q, a w zdalnej lokalizacji chcę postawić drugi serwer, i robić na niego kopie najważniejszych rzeczy z pierwszego (po rsync?). Do wyboru mam Asusa albo Synka. Dodatkowo ten drugi zapisywałby monitoring. Tu wygrywa Asustor, bo ma licencje na cztery...
  3. S

    Pomoc Migawka i nowe dyski

    Bieda, to wiem, zakupiony w celach poznawczych :) Ale dlaczego miały by być inne funkcje systemu? A szuflady są takie same i można je wyjmować, tyle, że dostęp do nich trudniejszy. 1710435336 Oj tam, oj tam ;)
  4. S

    Pomoc Migawka i nowe dyski

    Ciekawe, bo ja mam opcję Zamień nieaktywną. Jest jeszcze odłącz, ale tylko dla drugiego dysku. Dla pierwszego również nie jest aktywna. TS-233, RAID 1. Ktoś wie, dlaczego?
  5. S

    Kupno nowych dysków do NAS - co wybrać?

    Podepnę się, bo zastanawiam się nad taką sprawą - czy w małym, domowym NASie, 2-4 zatokowym, z 1-2 użytkownikami, ma sens stosowanie dysków serwerowych? Włączony jest 24/7, ale 90% czasu się tylko kręci. Widzę, że Synek branduje zwykłe Barracudy jako dyski do NASów.
  6. S

    Pomoc QuMagie i magiczne AI

    Jeszcze kontynuując - zadziwia mnie to AI - sześć osób na zdjęciu, z czego wg owej AI - pięć to ta sama osoba. Na jednym zdjęciu stoi pięć razy obok siebie ta sama osoba :)
  7. S

    Pomoc Quimage - nie wczytuje etykiet osób po przeniesieniu zdjęć do innego folderu

    Od kilku lat widzę zgłaszane są i echo... :) Widocznie zastosowania domowe mają daleko na liście priorytetów :)
  8. S

    Pomoc Quimage - nie wczytuje etykiet osób po przeniesieniu zdjęć do innego folderu

    To i nadal kupa... Kurza twarz - czy za dużo wymagamy od QNAPa, by zechciał wprowadzić kopiowanie ustawień i znaczników KupaMagii i dodał podkład pod geotagi? Konkurencja ma a tu lipa...
  9. S

    Pomoc Quimage - nie wczytuje etykiet osób po przeniesieniu zdjęć do innego folderu

    To kijowo to robi, bo mam już Asustora w koszyku, i tego na S w kolejce. Waham się nad kliknięciem Kup, ale jestem coraz bliżej. 1710279181 A jak już jesteśmy przy tej KuMagii - da się podpiąć pod to cudo np mapy OSM???
  10. S

    Pomoc Quimage - nie wczytuje etykiet osób po przeniesieniu zdjęć do innego folderu

    O, wieczorem zbadam temat. Dajesz nadzieję :) Niemniej potwierdza to fakt, że QNAP się, khm khm, nie stara:)
  11. S

    Pomoc Quimage - nie wczytuje etykiet osób po przeniesieniu zdjęć do innego folderu

    Nie wiem. Sam poznaję ten sprzęt i z punktu widzenia zwykłego Kowalskiego jestem dosyć zawiedziony. Szukam rozwiązań alternatywnych w kwestii oprogramowania, ale na razie bez efektu. Bo braków mam więcej - np brak serwera iTunes. Potestuję jeszcze Synka i Asustora. Ten ostatni wydaje się...
  12. S

    Pomoc Quimage - nie wczytuje etykiet osób po przeniesieniu zdjęć do innego folderu

    Jeśli zależy Ci na rozpoznawaniu osób, to QuMagie w ogóle nie jest altenatywą dla GPhotos. Ponieważ przy zmianie serwera cała praca idzie się gonić na szczaw. Qnap ma tam, gdzie słońce nie dochodzi sprawę transferu tych znaczników. Jeśli używasz iOSa, to zapomnij też o geolokalizacji na...
  13. S

    Przy piwie TS-464 i VM?

    Czyli jak VM nie pracuje, to nas zasuwa na wszystkich? A jak pracuje, to ma pierwszeństwo? OK, rozumiem. Dzięki.
  14. S

    Pomoc Problem z logowaniem przez przeglądarkę.

    Możesz to rozwinąć? Mam dodaną apkę myqnapcloud link a do zalogowania się na serwer najpierw muszę zalogować się do myqnapcloud.com. Czyli da się top uprościć?