Recent Content by Siemion

  1. Siemion

    Pomoc Problem z dostępem do Qnapa po dołączeniu do domeny

    Udało się rozwiązać problem? Ja opisze co u mnie było problemem. Nazwa sieciowa Qnap była taka sama jak nazwa netbios domeny AD. Przykładowo nazwa Qnapa to Karol, a domena nazywała się Karol.local, to powodowało że NAS szukał uprawnień u samego siebie i userów znajdował, ale nie widział ich w...
  2. Siemion

    Pomoc Problem z dostępem do Qnapa po dołączeniu do domeny

    Usuń QNAP z domeny z poziomu Panelu Sterowania. potem sprawdź na kontrolerze AD czy jest w obiektach w katalogu komputery i jak jest to usuń ręcznie, a potem dodaj jeszcze raz, ale z konta AD o nazwie administrator. To może pomóc ale nie ma pewności. Model 451 ma jakiś problem z AD - u mnie nie...
  3. Siemion

    Pomoc Migracja z raid5 - 4 x 1TB do raid5 - 3 x 3TB.

    Ja bym zrobił backup ustawień > kopie danych na inne dyski (zawsze robię dwie) > wyjąć 4 dyski i włożyć 3. Zainicjować Raid 5, odtworzyć backup i wgrać dane. Jak się coś nie uda to wkładam z powrotem 4 dyski (ustal i zapisz wcześniej ich kolejność w slotach) w swoje sloty a po restarcie NAS...
  4. Siemion

    Witam wszystkich

    Cieszę się, że powstało to forum. Myślę że będę tu regularnie zaglądał bo wielu moich klientów używa NAS ze stajni QNAP
  5. Siemion

    Pomoc Problem z dostępem do Qnapa po dołączeniu do domeny

    Cześć, jak dodawałeś TS-451 do domeny? Jaki klient czy kontroler? Czy używałeś konta administrator czy innego? Pozdrawiam Siemion