Recent Content by sylwas72

  1. S

    Pomoc QNAP i OSCAM

    Dziwne ale nic się różni o tamtej opcji. Nawet zrestartowałem Qnapa żeby mieć pewność. [~] # lsusb Bus 001 Device 003: ID 0403:6001 Future Technology Devices International, Ltd FT232 USB-Serial (UART) IC Bus 001 Device 002: ID 05e3:0608 Genesys Logic, Inc. USB-2.0 4-Port HUB Bus 001 Device 001...
  2. S

    Pomoc QNAP i OSCAM

    Z czytnikiem z przodu.
  3. S

    Pomoc QNAP i OSCAM

    Tak na marginesie to dzięki za zainteresowanie. Dałem lsusb: [~] # lsusb Bus 001 Device 003: ID 0403:6001 Future Technology Devices International, Ltd FT232 USB-Serial (UART) IC Bus 001 Device 002: ID 05e3:0608 Genesys Logic, Inc. USB-2.0 4-Port HUB Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux...
  4. S

    Pomoc QNAP i OSCAM

    W tym problem, że mam tylko dostępne USB0.
  5. S

    Pomoc QNAP i OSCAM

    Witam. Testowo uruchomiłem sobie OScama na TS-112, działa wszystko ok ale tylko z przedniego USB, jak podłącze czytnik do tylnych USB nie mogę odczytać karty. Mój czytnik zrobiony jest na FT-232, w konfiguracji OScama mam Protocol = mouse, Device = /dev/ttyUSB0 i tak działa, przynajmniej czyta...
  6. S

    Pomoc Twonkey - nie widac plikow poza multimediami

    Z tego co wiem Twonki foldery ustawia się w Settings/sharing.
  7. S

    Pomoc Nero MediaHome

    Być może ale jak na razie nic nigdzie nie znalazłem, mam Twonky Media, Media Streaming a Nero nigdzie nie widzę. Trzeba pewnie poczekać aż więcej ludzi zainstaluje to i rozwiązanie się znajdzie ale działa i to nie źle.
  8. S

    Pomoc Nero MediaHome

    Ja wiem, że tak powinno być ale tak nie jest a wygląda to tak: można wejść tylko w "więcej" a tam można tylko usunąć.
  9. S

    Pomoc Nero MediaHome

    Witam. W app center pojawił się dzisiaj Nero MediaHome, zainstalowałem ten serwer i wygląda na to, że działa poprawnie (TV Samsung 46D6500). Pozostaje tylko sprawa gdzie ten serwer można konfigurować, nie widzę żadnej ikony, nie ma nigdzie w panelu sterowania. Po zainstalowaniu po prostu serwer...
  10. S

    Pomoc Wymiana dysku problem - Qnap TS 112

    To znalazłem ale dzięki. Pełen sukces, postawiłem Qnapa na nogi. Wcześniej wspominałem, że rozwiązanie pewnie jest banalne i tak było. Trzeba było wyłączyć firewalla i antywirusa :-). Jeżeli chodzi o helpdesk to też nie wiedzieli i kazali otworzyć sobie port 22 na zewnątrz żeby sami mogli sobie...
  11. S

    Pomoc Wymiana dysku problem - Qnap TS 112

    Czy jest gdzieś łopatologiczna instrukcja instalacji firmware przez SSH ?
  12. S

    Pomoc Wymiana dysku problem - Qnap TS 112

    Może pozbieram to co już zaobserwowałem. QNAP Finder (qnap bez dysku) znajduje go w sieci i twierdzi, że oprogramowanie jest zainstalowane i nie trzeba aktualizować. Jak chcę wejść do konfiguracji to na stronie podana jest informacja, że qnap nie wysłał żadnych danych, tak jakby przez adres ip...
  13. S

    Pomoc Wymiana dysku problem - Qnap TS 112

    Jak podłączam przez przejściówkę to nie widzi pojemności całej dysku i nie mogę zrobić kopii. Chyba będę musiał zostać przy starym dysku. Wydawało by się, że to prosta wymiana dysku, masakra i nikt nie ma pomysłu.
  14. S

    Pomoc Wymiana dysku problem - Qnap TS 112

    To bym musiał sprawdzić ma ponad 1 TB danych a to potrwa.
  15. S

    Pomoc Wymiana dysku problem - Qnap TS 112

    Ja już nie mam pomysłu, dziwne jest to, że sprawdzam na innym dysku i też lipa, to mnie zastanawia ale nie mam już pomysłu.