Recent Content by Szumi

  1. S

    Pomoc Problem z dyskiem

    Mam pytanie. Taki błąd jaki mi sie wyświetlił i narobił mi w głowie wiele zmartwień, nagle znikł. Zgrałem dane na inny dysk zewnętrzny. Sformatowałem dysk "z szafy", sprawdziłem testem powierzchni dysk "bad" i pokazał, że nie ma błędów. Sformatowałem go i oba 4TB włożyłem do QNAP. Zainicjowałem...
  2. S

    Pomoc Problem z dyskiem

    tak ST4000VN008 to model dysku
  3. S

    Pomoc Problem z dyskiem

    jak utworzyłem pulę nr 2 dla tego dysku dobrego to go z automatu sformatował, ale widać zostawił informacje o "przynależności" do kieszeni itp. Jak go włożyłem na kieszeń 1 to odpalała się strona logowania, ale nawet po resecie konto admin nie działało. Poszperałem i się dowiedziałem, że jest...
  4. S

    Pomoc Problem z dyskiem

    Seagate IronWolf 4TB 1705143037 Wczoraj skończyłem kopiować dane z tego dysku na inny. Włożyłem drugi 4TB do kieszeni 1 i miałem problem się dostać na niego. Wyłączyłem NAS i włączyłem ponownie, wtedy mogłem się już zalogować, ale widział mój dysk z poprzednich ustawień pul pamięci (które...
  5. S

    Pomoc Problem z dyskiem

    Nie do końca byłem pewny czy ten dysk jest jeszcze na gwarancji - szukałem faktury. A dlatego też, że to świeży temat i nigdy nie musiałem reklamować dysku, jak się podeprzeć w uzasadnieniu reklamacji itp.
  6. S

    Pomoc Problem z dyskiem

    Najważniejsze dla mnie są zawarte na dysku albumy ze zdjęciami rodzinnymi i inne domowe pliki. Na szczęście staram się robić kopie albumów na płytach DVD. Został mi 2023 rok do zrobienia i muszę to zrobić zanim usunę pliki z telefonu. Zastanawia mnie fakt, że Qnap zgłasza błąd i nie ufa...
  7. S

    Pomoc Problem z dyskiem

    Nie do końca się zgodzę z tą wymianą od razu. Po ataku jak miałem zaszyfrowany dysk to jaki był sens włożyć nowy? Żeby mi skopiował zaszyfrowane dane? Wyciągnąłem go "do szafy" próbując w jakikolwiek sposób wejść na dane i spróbować odzyskać pliki zaszyfrowane. Ten dysk, który został i na nim...
  8. S

    Pomoc Problem z dyskiem

    Witam serdecznie, mam problem z dyskiem w Qnap TS-251D. Nie dalej jak na początku tego tygodnia Qnap zgłosił problem z dyskiem. Wykryte zostały Current Pending Sector Count i nie mogłem wykonać testu SMART oraz dysk przełączył się w tryb tylko do odczytu. Próbowałem wykryć bad sektory w...
  9. S

    Witam wszystkich

    Cześć jestem Szumi i od jakiś 3 lat jestem w posiadaniu TS-251D. Nie musiałem korzystać z forum do czasu pojawienia się problemów. Pozdrawiam