Recent Content by szymonnnnn

  1. szymonnnnn

    Pomoc Dostęp do QNAP po VPN

    Okej dzięki za sugestię przestawię na 8443. :) Temat uważam za zamknięty. Wszystkim dziękuję za pomoc!
  2. szymonnnnn

    Pomoc Dostęp do QNAP po VPN

    Zmiana portu pomogła. z 8080 na 8181
  3. szymonnnnn

    Pomoc Dostęp do QNAP po VPN

    Podrzucam wynik. 1683281445 Port zmieniam i sprawdzam :) Qufirewall w takim stanie
  4. szymonnnnn

    Pomoc Dostęp do QNAP po VPN

    QuFirewall nie mam nawet zainstalowanego. Jak wchodze w sieci lokalnej to nie wpisuje portu. Sam IP. on dostawia: https://IP/ i koniec :) Chyba że QNAP ma gdzieś tego firewalla i ja o tym nie wiem ale nie mam go :/ Porty domyślne dla WWW to 8080 1683269121 No dobra a pytanie czy jak nie mam...
  5. szymonnnnn

    Pomoc Dostęp do QNAP po VPN

    Takiej samej adresacji nie ma. Bo: Vpn daje adresy IP z puli: 10.0.1.0-10.0.1-10 np. Adresy z miejsca źródłowego np. Hotspot wifi telefonu ma adresy 34.37.28.33 wiec No nie mogą być te same. Jeśli zmienię adresacje na inne również dostęp nie działa tylko do QNAPA 😂 sprawa na tyle dziwna i głupia...
  6. szymonnnnn

    Pomoc Dostęp do QNAP po VPN

    Nie. Na 254. Ale jak jestem w sieci lan w domu. To normalnie Ping i dostęp do tego qnapa działa już dobre 5 lat. Myk jest taki ze lokalnie działa. Ale przez VPN Nie
  7. szymonnnnn

    Pomoc Dostęp do QNAP po VPN

    Temat działania samego VPNA ogarnięty. Tylu kurde do tej jednego ipka nie puszcza mnie jakbym nie próbował. Różne dnsy, bramy, czy to openvpn czy ipsec. Pingi idą na każdy adres tylko nie na ten jeden. Temat mecze z pół roku 😂
  8. szymonnnnn

    Pomoc Dostęp do QNAP po VPN

    tak serwer openvpn jest na routerze Tp-linka :) i problem jest ze do drukarki dostęp działa do 192.168.2.249 a do .250 już nie działa 1683125780 To taki dziwny problem jest ze tylko dostęp do QNAPA NIE działa a do reszty działa 😅
  9. szymonnnnn

    Pomoc Dostęp do QNAP po VPN

    Aaaa nie zalapałem, sprawdze dziękuje :) 1683120103 A co można zrobić by dostęp był tak po normalnemu? Po 192.168.2.XXX? Czy jakieś rozwiązanie jest tego problemu
  10. szymonnnnn

    Pomoc Dostęp do QNAP po VPN

    Hm nie mam jak sprawdzić bo IP vpna nie moge zmienić. Łapie z automatu 10.0.1.6
  11. szymonnnnn

    Pomoc Dostęp do QNAP po VPN

    Znaczy vpn działa ale potrsebny mi dostęp do plików 😊 Czy dodawanie trasy na qnap czy na routerze załatwi sprawę? :)
  12. szymonnnnn

    Pomoc Dostęp do QNAP po VPN

    Hmm ale dostęp do drukarki po adresie 192.168.2.249 jest bez problemu? QNAP jest taki mądry czy zabezpieczony?
  13. szymonnnnn

    Pomoc Dostęp do QNAP po VPN

    Adres VPN jaki mam swojego komputera w sieci vpn to 10.0.1.6 chyba z tego co pamietam
  14. szymonnnnn

    Pomoc Dostęp do QNAP po VPN

    QuFirewall brak. żadnych ograniczeń tak naprawde :)
  15. szymonnnnn

    Pomoc Dostęp do QNAP po VPN

    Witam, Mam problem z dostępem do QNAPA. A więc wygląda to tak. Router TP-link ER605 - na nim publiczne IP od T-mobile. QNAP to TS-462-2G. Firmware najnowszy wszędzie na routerach i na qnapie. I problem wygląda tak że uruchomiony OpenVPN jak i IPSEC na routerze TP-link wpuszcza do sieci lokalnej...