Recent Content by SzymonWu

  1. S

    Pomoc QNAP TS-251+ dostęp zdalny

    Wyślij mi nr telefonu na mój stary email: metrarchi@gmail.com, odezwę sie na whatsapp
  2. S

    Pomoc QNAP TS-251+ dostęp zdalny

    No dobra, czy chciałbyś mi pomóc z konfiguracją? Nie wiem jak pm napisać..
  3. S

    Pomoc QNAP TS-251+ dostęp zdalny

    1. No dobrze, a backup na zwykły dysk zewnętrzny np seagate 3tb? Na razie finansów brak na drugiego Nasa
  4. S

    Pomoc QNAP TS-251+ dostęp zdalny

    1. Na razie myślę żeby nie było dodatkowego backupu, w przyszłości kupię dysk zewnętrzny 3tb jeżeli jest taka potrzeba. 2. Pisząc internet mam na myśli dostęp zdalny z innego miasta. Może to VPN :)
  5. S

    Pomoc QNAP TS-251+ dostęp zdalny

    - biuro projektowe, na razie działalność 1 osobowa - około 10gb plików rocznie - głównie dostęp po sieci wi-fi mieszkania (pliki 2d dwg, pliki 3d do 100mb) - sporadycznie dostęp przez internet z tego samego laptopa - dwa dyski 3tb w raid na razie wszsytko działa dobrze ale nie jestem pewien czy...
  6. S

    Pomoc QNAP TS-251+ dostęp zdalny

    Jestem totalnie zielony w temacie, już wziąłem informatyka wcześniej to tak mi skonfigurował, że muszę was prosić o pomoc. On twierdzi że nie miał do czynienia z qnapami tylko z innymi nasami. Czy da się to skonfigurować zdalnie, mam team viewera? Ile taka usługa może kosztować, chętnie będe...
  7. S

    Pomoc QNAP TS-251+ dostęp zdalny

    Problem dostępu do dysków opisałem tutaj: Udzielamy pomocy - QNAP TS-251+ Zniknęły pliki po dłuższym wyłączeniu, odłączony dysk 1. Są inne adresy, nie potrafię zmienić tych w dysku zdalnym, 2. a jak chcę dodać nowe to wyskakuje błąd: Jestem na etapie konfiguracji, część rozumiem, część...
  8. S

    Pomoc QNAP TS-251+ Zniknęły pliki po dłuższym wyłączeniu, odłączony dysk

    Udało mi się dojść do tego dlaczego te dyski nie działały. Jeżeli podłączyłem do wi fi najpierw laptop, a pozniej NASA to NAS miał ustawione ip z końcówką 2, a dyski są pod końcówka 1... i teraz jak podłączyłem nas jako pierwszy po restarcie routera moje dyski wróciły. Zrobiłem to jakoś po...
  9. S

    Pomoc QNAP TS-251+ Zniknęły pliki po dłuższym wyłączeniu, odłączony dysk

    No i popsułem. Wpisałem IP początkowy i końcowy taki sam z końcówką 5, zrestartowałem router. I teraz z żadnego urządzenia nie mam wifi. Ratunku:|
  10. S

    Pomoc QNAP TS-251+ Zniknęły pliki po dłuższym wyłączeniu, odłączony dysk

    Szukam jeszcze gdzie to zmienić, jestem w panelu netii, ale nie wiem gdzie to przełączyć i co mam zmienić. Znalazłem MAC i DHCP ale co dalej? 1. Połączenie z internetem: 2. Sieć lokalna 3. Usługi 4. System
  11. S

    Pomoc QNAP TS-251+ dostęp zdalny

    Nie sprawdziłem jeszcze, masz rację. Na razie szukam rozwiązania jak wyciągnać moje pliki z dysków które nie chcą się otworzyć. Następnie będe robić wszystko o czym pisałeś i przerzucę tam pliki.
  12. S

    Pomoc QNAP TS-251+ Zniknęły pliki po dłuższym wyłączeniu, odłączony dysk

    Bo może to jest problem dlaczego nie łączy się z moimi dyskami zdalnymi. A można w ustawieniach nasa to ustawić żeby dyski zdalne też zmieniały IP pod serwer?
  13. S

    Pomoc QNAP TS-251+ dostęp zdalny

    Dziękuję za pomoc ale, czy mogę to udostępnianie ograniczyć tylko do mojego laptopa tak aby pirat nie mógł się podłączyć? I chciałbym to tylko aktywować jak bedzie potrzeba a normalnie mieć dostęp tylko po LAN. Czy jest to możliwe?