Recent Content by Tom3k81

  1. Tom3k81

    historyczny QNAP TS-239 pro, a windows 10 ?

    Dziękuję Panowie za podpowiedz; zamawiam właśnie nowy zasilacz. Na jednych z popularnych stron zakupowych jest taki zasilacz do kupienia tj. do TS239pro drugiej generacji za ok. 80 pln. - wydatek znikomy na szczęście. Jeśli chodzi o mojego zabytkowego Qnap'a TS-239pro; właśnie go konfiguruję i...
  2. Tom3k81

    historyczny QNAP TS-239 pro, a windows 10 ?

    uff... pomyślałem jeszcze o zasilaczu, jego parametry się zgadzają na etykiecie , niemniej po włączeniu Qnapa zasilacz wydaje dziwny dźwięk - dosłownie syczy, szumi ... jak zwał tak zwał, ale nie sadzę by zasilacze wydawały jakiekolwiek dźwięki.
  3. Tom3k81

    historyczny QNAP TS-239 pro, a windows 10 ?

    @Qkowal Dzięki za sugestię, zmienię konfigurację jeśli się okaże to co piszesz. Mam nadzieje, że Floyd ma jednak racje. Niemniej po odpaleniu mojego Qnapa, po ok. 2 minutach pracy pojawia się krótki dźwięk oraz dioda (ta zielona od zasilania - włącz / wyłącz) miga bardzo szybko. Dzieje się tak...
  4. Tom3k81

    historyczny QNAP TS-239 pro, a windows 10 ?

    Dobrze, spróbuję tak właśnie zrobić. Spróbuje przez sieć LAN.
  5. Tom3k81

    historyczny QNAP TS-239 pro, a windows 10 ?

    Wystarczy, że podłącze urządzenie pod komputer? Wykrycie nastąpi automatycznie, czy proponujesz jakąś określoną metodę? Na tą chwilę tylko włączałem Qnapa i z punktu mechanicznego działa, niemniej nie robiłem jeszcze wykrycia urządzenia w "softwerze".
  6. Tom3k81

    historyczny QNAP TS-239 pro, a windows 10 ?

    @_Floyd Dziękuję zatem za Twoją pomoc, "lecę" po nowe dyski i zaczynam działać :-) . Pozdrawiam!
  7. Tom3k81

    historyczny QNAP TS-239 pro, a windows 10 ?

    @_Floyd z tego , co Qnap podaje w urządzeniu TS-239 pro Ramu mam 1 GB fabrycznie i przełożyć mogę do niego max do 2 GB RAM'u, niemniej jednak drogi Kolego z tego, co zrozumiałem w Twojej wypowiedzi; śmiało mogę wkładać dyski w urządzenie i z poziomu windows 10 obsłużę Qnapa za pośrednictwem www.?
  8. Tom3k81

    historyczny QNAP TS-239 pro, a windows 10 ?

    Dzień dobry Forumowicze, mam gorącą prośbę o udzielenie jakiejkolwiek informacji nt. "zabytkowego" Qnap TS-239 pro; otóż zakupiłem w dobrym stanie ww. urządzenie i zamierzam uruchomić sprzęt, niemniej nurtuje mnie pytanie; czy będzie istniała możliwość obsługiwania ww. Qnap'a z pozycji klienta...
  9. Tom3k81

    Witam wszystkich Qnap-klubowiczów.

    Witam serdecznie wszystkich Qnap-klubowiczów i pozdrawiam ze Zgorzelca ! Jestem osobą interesującą się QNAP'em z zamiłowania do informatyki. Posiadam historyczny już model Qnap TS-239 Pro dla celów domowych. Jestem zadowolony, że istnieje Qnap Club-Polska :)