Recent Content by veg

  1. V

    Kawa i papierosy Nowy zakup TS-453

    Wcześniejsza dyskusja dotyczyła multimediów (filmów) "nieprywatnych", czyli znalezionych w internecie, zrippowanych z kupionych płyt bluray/dvd/cd (żeby wygodniej je oglądać/słuchać, bez żonglowania dyskami), pożyczonych od znajomego, zgranych z youtube'a czy dekodera PVR, itp. itd. Nie stać...
  2. V

    Kawa i papierosy Nowy zakup TS-453

    Czyli "filmy z internetów" trzymasz w identycznych kopiach na dwóch dyskach (jedna kopia na serwerze, druga backupowana na dysk w szafie). Kto bogatemu zabroni...
  3. V

    Kawa i papierosy Nowy zakup TS-453

    A jakie są alternatywy (dla przechowywania np. filmów)? Bo z Twojego posta wynika, że albo backupujemy każdy pojedynczy dysk na drugi (co podwaja koszty), albo kompletnie rezygnujemy z jakiejkolwiek ochrony. To ja już wybieram RAID 5... Koszty rosną o 25-33% (w zależności od ilości dysków w...
  4. V

    Kawa i papierosy Nowy zakup TS-453

    Ja również... Moim zdaniem ponowne pobranie czy zarchiwizowanie takiej ilości danych jest mocno kłopotliwe. Jeden film ciężko już znaleźć, od drugiego zaginęła nam płyta bluray czy DVD, trzeci jest dostępny ale w innej (gorszej) wersji, itp. itd. O czasochłonności tej procedury nawet nie...
  5. V

    Kawa i papierosy Nowy zakup TS-453

    Filmy są coraz większe, dyski również. Nie chciałbym ponownie "archiwizować" 10TB danych, gdyby jeden z nich padł. RAID to nie backup, ale zapewnia pewne poczucie bezpieczeństwa i komfort, że w razie czego być może nie trzeba będzie odtwarzać np. połowy swojej długo kompletowanej biblioteki...
  6. V

    Przy piwie Qnap TS-228 vs TS-251

    AFAIK aplikacja QNAPa jest na wielu trackerach blokowana, a z "zamiennikami" na modelach z procesorem ARM bywa różnie.
  7. V

    Pomoc Tragiczny przesył danych - czy coś muszę ustawiać?

    Po 1 nie kupuj nic pochopnie. Już jeden zakup średnio się sprawdził. Poczekaj na testy z drugim laptopem. Wtedy zobaczymy jakie transfery jesteś w stanie uzyskać po kablu. Może przyczyna problemów leży jeszcze gdzieś indziej... Po 2 rozróżniaj Mb/s (megabity na sekundę) od MB/s (megabajty na...
  8. V

    Pomoc Tragiczny przesył danych - czy coś muszę ustawiać?

    Najlepiej jakbyś dla testów miał możliwość podłączenia routera i laptopa kablem. Z tego co widzę po zdjęciach, MacBook Air nie ma złącza Ethernet, ale może masz jakąś przejściówkę (o ile takie w ogóle istnieją)? Jeśli nie to cóż... Możesz próbować zmieniać coś w ustawieniach Wifi routera (pasmo...
  9. V

    Pomoc Tragiczny przesył danych - czy coś muszę ustawiać?

    A ja sądzę, że problemem jest Wifi. Co to za router? Jak daleko stoi od laptopa? Ile masz innych sieci w okolicy? Korzystasz z 2,4 czy 5Ghz?
  10. V

    Jaki serwer NAS i filmy mkv h.265 4K?

    Skoro filmy zamierzasz odtwarzać przy użyciu Kodi (zainstalowanym na Nvidia Shield TV) to w zasadzie każdy, nawet najprostszy NAS będzie wystarczający. Kup po prostu taki, który ma zadowalającą Cię ilość zatok na dyski, by pomieścić całą Twoją bibliotekę filmów. Obsługa plików z kodekiem h.265...
  11. V

    TS-251 - pozycja pracy

    Przekazuję opinię, z którą spotkałem się jakiś czas temu. Wg. niej montując dyski poziomo trzeba było uważać, by nie kłaść ich do góry nogami, bo ulegały szybszemu zużyciu. Być może dzisiaj nie ma to już takiego znaczenia...
  12. V

    TS-251 - pozycja pracy

    Bardziej obawiałbym się szybszego zużycia dysków twardych, niż słabej wentylacji NASa (pod którego zawsze można podłożyć jakieś podkładki gdyby otwory wentylacyjne wypadły po stronie, która miałaby być na dole - skoro piszesz że brakuje tylko kilku cm to na podkładki starczy). Być może w...
  13. V

    Pomoc Słabe wysyłanie plików torrent w Download Station

    Chodziło mi o adresy IP wewnątrz Twojej sieci. Skoro jednak przydzieliłeś serwerowi stałe IP i przekierowałeś właściwy port (wykorzystywany przez DS) na właściwy (stały) adres, to "tu faktycznie wszystko jest cacy". Przyczyny problemu trzeba szukać gdzieś indziej, a korzystanie z publicznego...
  14. V

    Czy wiesz co potrafi Twój NAS? Może być nie...

    "Pani Gadżet" sztucznie zachwalającej w "Dzień dobry TVN" np. "rewelacyjne" płyty SOLGAZu (pdk) nic nie odpowiem (bo nie mam takiej możliwości), "artykuły" na forum zawsze chętnie skomentuję :) Fajnie, że admin też podchodzi do nich z przymrużeniem oka :)
  15. V

    Czy wiesz co potrafi Twój NAS? Może być nie...

    Sypialnia (na podstawie zdjęć z łóżkiem i projektorem) wydaje się mieć niewiele ponad 2m szerokości (niewielki rozmiar "ekranu" z projektora, koniec łóżka niemal przy ścianie). Ciekawe jak w tak małym pomieszczeniu (przeznaczonym przecież do spania) autor "reklamy" poradził sobie z hałasem...