Recent Content by wbbmzg

  1. W

    Artykuł Netbak PC - zrób kopie zapasową w całej firmie komputerów PC i Windows Server - ZA DARMO!

    Skonfigurowałem na 4 komputerach w sieci. Wszystkie idą według harmonogramu już od tygodnia. Mam problem z 1 urządzeniem, a wszystkie skonfigurowane tak samo...
  2. W

    Pomoc Wymiana dysku systemowego SSD, a dane na RAID1 HDD

    Wystarczyła opcja odzyskaj. Szkoda tylko straconego czasu na przywracanie konfiguracji z kopii ustawień...
  3. W

    Pomoc Wymiana dysku systemowego SSD, a dane na RAID1 HDD

    Dzięki, że odpisujecie bo witałem się z gąską ze 6-7godzin do 5 rano... Wyprowadźcie mnie z błędu albo potwierdźcie kroki postępowania 1.wyciągam nowe dyski ssd i na zewnętrznym komputerze usuwam wszystkie utworzone partycje 2.wysuwam dyski 2xHDD z danymi 3.wkładam nowe dyski SSD i inicjuje...
  4. W

    Pomoc Wymiana dysku systemowego SSD, a dane na RAID1 HDD

    Co robię źle przy wymianie systemowych SSD w RAID1 na nowe dyski SSD w RAID1? System po zmianie dysków systemowych nie wykrywa puli pamięci z danymi na HDD RAID1. 1.Wykonuję kopię ustawień systemowych 2.Wypinam wszystkie dyski 3.Podmieniam dyski sytemowe 4.Inicjuje system na nowych dyskach i...
  5. W

    Karta QM. PCIe Gen3 czy Gen2?

    Stoję przed zakupem 453D, patrzyłem też na 453Be ale to co piszesz to chyba nierealne... Gniazdo na kartę w obu urządzeniach to PCIe Gen2 x2 - jak z tego wyciągnąć 2000MB/s ? Realnie dla gniazda PCIe Gen2 x2 to 800MB/s Co z tego, że dyski są szybsze jak magistrala tego nie przepuści
  6. W

    Pomoc Qnap HS-453DX + 2xWD RED dziwne dźwięki piszczenia/buczenia

    Zaobserwowałem losowo dziwne zachowanie dysków WD RED - buczenie/piszczenie. Dyski zapisując/odczytująć "chroboczą" normalnie podczas pracy, ale kiedy nie są obciążone wydają dziwny dźwięk buczenia/piszczenia (cykliczmy) Zauważyłem też obciążenie odbieraniem danych, którego nie mogę namierzyć -...
  7. W

    Pomoc TBS-453DX-4G Słaba wydajnosc SMB (RAID 0 - 4 SSD m.2)

    czy doszedłeś już do rozwiązania w Twojej konfiguracji? Przymierzam się do zakupu właśnie podobnego zestawu, ale z dwoma dyskami Samsung 860 EVO 2TB M.2 Dysk SSD Samsung 860 EVO 2TB M.2 (MZ-N6E2T0BW) - Opinie i ceny na Ceneo.pl Zastanawiam się czy Twoje ograniczenie nie wynika przypadkiem z...