Recent Content by zelo66

  1. Z

    Pomoc Dysk WD RED głośna praca tylko w NAS

    A ja myślałem że tylko mam takie szczęście. Tak czy inaczej oddałem go jeszcze raz na gwarancje ( wersja recertified którą mi przysłali miała bad sectory...) i teraz jest dysk cicho :D
  2. Z

    Pomoc Dysk WD RED głośna praca tylko w NAS

    Oczywiście dysk pod Windowsem jest cichutki, właśnie wgrałem na niego 200GB danych bez problemów... kopiuję dalej... S.M.A.R.T bez błędów. Tego chyba znów im odeślę, za kilka dni i tak kupię jakiś nowy... na pewno nie WD. Zastanawiam się nad Seagate NAS HDD 4TB. Tak sobie myślę że zakup tego...
  3. Z

    Pomoc Dysk WD RED głośna praca tylko w NAS

    No felerna, tylko pracował miesiąc w komputerze i było ok. Nawet dalej jest ok. Cóż, będę musiał zgłosić na gwarancję. Witam ponownie, Dysk oddałem na gwarancję, dziś otrzymałem nowy... tzn wersję "recertified". Przy pierwszym uruchomieniu w QNAPie już słychać niemiłosierne trzaski, tak jak...
  4. Z

    Pomoc Dysk WD RED głośna praca tylko w NAS

    Włożyłem dla testu właśnie moje dwa stare dyski 500 GB Jeden to przedpotopowy Hitachi 500 GB HDP725050GLA360 a drugi jakiś WD Green 500 GB. Niby 7200 RPM ale jest to cisza niesamowita. W ten sposób wykluczam możliwość uszkodzenia NASa. Niby mój WD RED też jest w porządku ... ale jednak nie chce...
  5. Z

    Pomoc Dysk WD RED głośna praca tylko w NAS

    Zasilacz sprawdziłem, napięcie jest ok. Dysk w komputerze obracałem w różne strony. Gdy był wpięty w NASa, obracałem go całego w różne strony - bez rezultatu. Jestem już naprawdę zły na to... chyba zamówię nowy dysk... Tylko co jeśli spotka mnie to samo?
  6. Z

    Pomoc Dysk WD RED głośna praca tylko w NAS

    Nie, właśnie podpiąłem ponownie dysk do komputera, wgrałem 500 GB danych. Dysk jest cichy. Słychać raz na czas głowice. Komputer dźwięku mi nie wycisza bo dysk leży na ziemi. I aby cokolwiek usłyszeć trzeba przyłożyć ucho... Po włożeniu do NASa już przy formacie jest nie do zniesienia jego...
  7. Z

    Pomoc Dysk WD RED głośna praca tylko w NAS

    Witam was serdecznie. Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem QNAPA 251+. Po włożeniu do niego mojego dysku WD RED 2 TB, przy formacie usłyszałem niepokojące dźwięki. Był to dysk twardy który zaczął trzeszczeć. Okazało się że przy zapisie na dysk również wydaje z siebie niepokojące dźwięki...