Recent Content by Ziomal04

  1. Ziomal04

    Pomoc SQL on Linux - powtarzający się błąd, ID 17836

    ok, dziękuję za sugestię, jutro po godzinach produkcyjnych powyłączam co się da i będę badał. Dam znać jaki efekt B-)
  2. Ziomal04

    Pomoc SQL on Linux - powtarzający się błąd, ID 17836

    nie mam ani IDS ani IPS, w malej sieci domowej do tej pory nie widzialem takiej potrzeby. Firewall mam na mikrotiku, ktory jest na edg'u sieci, ale jak wspominalem wczensiej, nie ma zadnych polaczeń z zewnatrz. Dla mnie to wyglada tak jakby jakis soft na samym QNAPie powodował te zapytania...
  3. Ziomal04

    Pomoc SQL on Linux - powtarzający się błąd, ID 17836

    odpaliłem testowo 1 kontener na defaultowym porcie - 1433, sypie errorami tak samo jak te dwa ustawione na zmienionych. Czy mogę w jakiś sposób zrobić backtrace przychodzących połączeń do tych kontenerów żeby zlokolizować źródło?
  4. Ziomal04

    Pomoc SQL on Linux - powtarzający się błąd, ID 17836

    hej, kontener postawiony domyślnie z podanymi tylko podstawowymi zmiennymi, wymaganymi do uruchomienia SQL'a (za dokumentacją: Overview of SQL Server on Linux - SQL Server). Wszystko poza portem jest defaultowe.
  5. Ziomal04

    Pomoc SQL on Linux - powtarzający się błąd, ID 17836

    witam, wybaczcie ale powyższe odpowiedzi w żąden sposób nie przybliżają mnie do rozwiązania problemu (stąd też nie wiem, dlaczego został otagowany jako rozwiązany). odnośnie a - jeśli tak, to co mogę z tym zrobić, da się ten HC w jakiś sposób wyłączyć? odnośnie b - jak mówiłem, ten adres to...
  6. Ziomal04

    Pomoc SQL on Linux - powtarzający się błąd, ID 17836

    witam, dwa kontenery: postawiony oficjalny build SQL on Linux, odpowiednio 2019 CU8 oraz 2019 CU13. Oba kontenery zaraz po uruchomieniu rzucają następujące błędy: Error: 17836, Severity: 20, State: 17. 2021-10-22 09:37:02.38 Logon Length specified in network packet payload did not match number...
  7. Ziomal04

    siemanko!

    witam serdecznie, użytkownik TS-251, klepiący z Dolnego Śląska :)