Pomoc Problem z logowaniem / Qfinder nie widzi serwera

m1si0

Entry Technician
Q Associate
4 Grudzień 2015
78
1
7
8
38
blog.niteo.pl
QNAP
TS-x73A
Ethernet
1 GbE
Ostatnio miałem serię aktualizacji i niewyjaśnionych zatrzymań aplikacji. Na następny dzień kolejna tylko tym razem wyrzuciło mi UPS'a i to już zaczęło wydawać się dziwne.
1716194802679.png


Zalogowałem się na QNAP, a tam powyłączane zabezpieczenia przed zagrożeniami i wyłączony firewall. Włączyłem wszystko i straciłem dostęp do panelu logowania. Wszystkie uruchomione procesy działają (w kontenerze mam Home Assistant) można się logować po Sambie przypinać dyski itp, ale nawet aplikacja Qfinder nie widzi serwera. Na razie nie chce go uruchamiać od nowa bo nie wiem czy to nie jakiś syfek. Ktoś coś podpowie co w takiej sytuacji? 3sek wyłącznik - ryzykować?
 
Dziwna sprawa - wyłączyłem, włączyłem a ten mi wysyła powiadomienia na maila że podpiął UPS'a, ale dalej nie mogę się zalogować a qfinder go nie widzi. Coś mogło się poprzestawiać w przełącznikach/konfiguracji sieci/firewallu?
 
Zrobiłem reset 3sek - dostałem się do panelu sterowania ;) jednak dalej występuje jakiś problem z firewall'em. Jak tylko go uruchomiłem serwer znów przestaje odpowiadać. Nic w nim nie zmieniałem, wszystko jest po staremu, a jednak coś blokuje dostęp - i ta liczba alertów...

1716309392531.png
 
ten screenshot jest bezwartościowy, zaciapkano adresy LOKALNE, podczas gdy należy chować PUBLICZNE
nie ma problemu z firewallem
coś dobija się do nasa z jego sieci/z niego samego i nabija licznik nieudamych logowań, przez co następuje blokada.

Did QuFirewall block my device, preventing it from connecting to the NAS?
Połączono posty:

nie masz czasem w HBSie zapisanego gdzieś jakiegoś hasła ? trzeba przetrzepać każdy program i znaleść winnego.
 
  • Lubię to
Reakcje: m1si0
Co do firewall'a - nie podejrzewałbym go o zablokowanie odstępu przez FW. Otrzymałbym jakieś powiadomienie na maila chyba? One przychodziły pomimo zablokowanego dostępu.
hmmm - jakiego hasła w HBS?
Połączono posty:

czy chodzi Ci o to?
1716310946022.png
 
Ok. Temat rozwiązany - QNAP poprzestawiał mi przełączniki, wyłączył port trunking i namieszał w firewall'u. Przez to wszystko część programów nie działała z VS, a zalogować nie mogłem się bo FW miał ustawione "Adapter 1+2". Przestawiłem na "All" i wszystko śmiga. Także problem rozwiązany - dzięki.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qfinder
  2. nie widzi
  3. reset
  4. Nie uruchamia się