m1si0
Local time
09:50
Featured content
0
Punkty reakcji
5

Dołączył
Ostatnio widziany

Ostatnia aktywność Wiadomości Featured content O sobie

    • m1si0
      FAQ powstał na bazie paru artykułów i dyskusji na forum. Zacznijmy od definicji i błędnego przekonania, że NAS to juz BackUp. NAS jest to Dysk Sieciowy (Network Attached Storage) a nie BackUp. Zatem co to jest Backup? Kopia bezpieczeństwa (ang...
    • m1si0
      m1si0 zareagował Flexed Biceps Flexed Biceps na post ziel00ny w dyskusji Pomoc Uszkodzony dysk i zaszyfrowany folder.
      Cześć W pierwszej kolejność zrobiłbym kopię posektorową dysku. Kombinowanie na źródle, to proszenie się dalszą degradację dysku. Zrobił bym to pod linuxem ( dd, ddrescue, DMDE (cenę nie kładzie na plecy)) Próby odzysku robisz na kopii.
    • m1si0
      Gdybym nie zaszyfrował dysku na QNAP, a walnął kontenerek VeraCryptem wszystko byłoby ok. Tak mam zaszyfrowany udział i nikt nie potrafi nic z tym zrobić, a qnap umywa rączki. Ja tylko pytam jak ustawić, aby dysk normalnie był do odczytu/zapisu -...
    • m1si0
      I pozamiatane.... Czyli co? Pozostaje podłączyć dysk + drugi dysk do PC i spróbować go sklonować? Ale SHIT - qnap kolejny raz mnie zawodzi... Co gorsza tych danych nie miałem w zarchiwizowanych, a koniecznie część musze odzyskać. MOże Wy macie...
      • 1706856817772.png
    • m1si0
      m1si0 zareagował Lubię to Lubię to na post jerry1333 w dyskusji Pomoc Uszkodzony dysk i zaszyfrowany folder.
      Ja w firmie nie szyfruję żadnych przechowywanych danych (żadna umowa mnie do tego nie zmusza). Poza fizyczną kradzieżą urządzenia przed niczym to nie chroni (do pracy i tak musisz dane odszyfrować). Wal ticket niech myślą co z tym zrobić.
    • m1si0
      m1si0 zareagował Lubię to Lubię to na post SiewcaRyżu w dyskusji Pomoc Uszkodzony dysk i zaszyfrowany folder.
      to nie myśl nad tym - raz raz ticket do qnapa. Masz taki OBOWIĄZEK czy po prostu CHCESZ ?
    • m1si0
      Tylko skończy BU i śle. Raczej powinienem (?) Są tam dane wrażliwe.
    • m1si0
      Jak już napisałem - QNAP wywala mi błąd odblokowywania. Szyfruję bo to są dane klientów... Czy w takim wypadku nie ma sensu szyfrowanie?
      • 1706714686106.png
    • m1si0
      m1si0 napisał nowy temat.
      Hej! Zdarzyło się - jeden dysk padł (WD30EFRX), a mam na nim folder udostępniony zaszyfrowany - nieodblokowany (dane klientów) i nie mogę się do niego dostać. Ponieważ dysk uległ awarii, QNAP przestawił go na "tylko do odczytu" i myślę, że...
      • 1706713196224.png
  • Ładowanie…
  • Ładowanie…
  • Ładowanie…