JAk wpuscic ftp poza LAN-krok po kroku

Dyskusja w 'Udostępnianie plików, folderów i drukarek' rozpoczęta przez użytkownika mike-ke, 10 Maj 2009.

Ładowanie...
  1. mike-ke

mike-ke Passing Basics Beginner

Local Time:
    06:52
    Oceny:
    +4 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-109/209 Pro II
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-109/209 Pro II 1 GbE
    Witam pomozcie bo ja sie juz poddaje <sciana> .Jednak jestem laikiem przez duze l . ;(
    Wiec od poczatku
    Mam TS-209 II pro podpiety do Zyxel P-2602HW-D1A.Sluzy jak domowy zbior wszystkiego.W lanie wszystko dziala.
    Chcialem teraz uruchomic to cudo jako ftp i wpuscic w siec.Tu zaczynaja sie schody.Nie wiem jak odpowiednio skonfigurowac router (nawet nie bardzo wiem gdzie powpisywac i co) i oczywiscie co musze na qnapie zrobic.Potrzebuje poprostu poradnika krok po kroczku dla 5 latkow:)

wiec help... :)

2. mike-ke

mike-ke Passing Basics Beginner

Local Time:
    Oceny:
    +4 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-109/209 Pro II
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-109/209 Pro II 1 GbE
    Maly update :udalo sie:)))
    Ale maly problem.wchodzi nie pytajac sie o nic.zadnych hasel i innych takich.
    Pozatym otworzylem wszystko chyba na routerze co sie dalo.
    Wiec poprawnie mimowszystko prosze o pomoc moze jednak kroczek po kroczk bede wiedzial co wystarczy a co nie powinienem.

3. Silas Mariusz

Silas Mariusz SysOp Administrator

Miejscowość:
    Nowy Sącz
    Local Time:
    Oceny:
    +1 242 / 26 / -5
    Followers:
    22
    QNAP:
    TVS-x63
    Ethernet:
    1 GbE
    TVS-x63 1 GbE
    yyy
    zawsze protokol ftp pyta o login i haslo
    znajac zycie loguje sie na konto anonimowe (anonymous) - odznacz w opcjach w QNAP'ie

co do routera
    znajdz Port forwarding
    1) przekieruj port 21 i zakres portów pasywnych ktory jest ustalony w QNAP'ie w sekcji ftp (cos w stylu 55535-..) - wszystko ma byc przekierowane na adres IP nas'a
    2) jesli Twoj router ma firewall/spi - wylacz

4. kgosc

kgosc Nowy użytkownik Noobie

Miejscowość:
    Warszawa
    Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Rozumiem, że masz stałe IP?
    Jeśli tak, to tak jak SILAS pisze:
    - ustal stały (!) adres QNAPa w sieci lokalnej, oczywiście z dozwolonego zakresu, np. 192.168.1.99 czy cokolwiek w Twoim LANie jest dozwolone (aby nie zależał od kolejności włączania urządzeń w LANie),
    - w odpowiedniej sekcji softu routera nakaż przekierowywanie wszystkich odwołań z zewnątrz przychodzących na adres IP do tak ustalonego adresu lokalnego QNAPa,
    - w innej, również odpowiedniej sekcji softu routera, w której ustawia się IP filtering/port mapping itp. zezwól na przekazywanie pakietów protokołu FTP (port 21), najlepiej w obu protokołach: TCP i UDP, w obie strony; cała reszta odwołań może być zablokowana; możesz jednak rozważyć także odblokowanie np. komunikacji protokołu pobierania czasu i innych przydatnych, ale najpierw w sieci znajdź listę portów i opis co jest od czego,
    - jeśli wprowadzisz takie mapowanie portów jak wyżej, to firewall możesz zostawić włączony,
    - w uprawnieniach użytkowników dla poszczególnych udziałów sieciowych cofnij wszelkie uprawnienia dla gościa; to uniemożliwi dostęp anonimowy, pozostanie tylko dostęp z hasłem dla zdefiniowanych użytkowników,
    - możesz również rozważyć włączenie opcji 'ukrywaj' dla udziałów, które nie chcesz, aby były widoczne z sieci; to nie uniemożliwia wrogiego dostępu do nich, ale trochę go utrudnia.

U mnie taka konfiguracja działa bez zarzutu, tyle że mam router Linksys (cisco).

5. 92584

92584 Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Mam pytanie odnośnie waszych porad.
    W temacie "qnap" jestem bardzo świeży ( mam go od wczoraj) i nie wszystko idzie mi tak jak powinno.
    Po konfiguracji ftp jw. łącze sie za pomocą TC i wszystko niby ok ,ale przy praktycznie każdej operacji dostaje komunikat o utraceniu połączenia. Jak temu zaradzić?

Ładowanie...