Jakie porty zaznaczyć na QOS dla mldonkey ???

asik305

Passing Basics
Beginner
29 Maj 2009
19
0
1
Potrzebuje precyzyjnie ustalić zakres portów dla tej aplikacji - paczki mldonkey ???
Nie jest to 15000-15004 - sprawdzalem w logach , sa inne sporo niższe porty ,ale nie z typowego zakresu 4661-4662 ???
Nie mogę znaleść w ustawieniach mldonkey ;-(
Moze mi ktoś poradzi ???
 
Czyżby nikt nie umial mi pomóc ?
Nie wierzę :)
Usiłuję ustawić port eDonkey w usludze QOS i na razie usługa nie wykrywa ich.
Próbowalem 15000 i 15004, ale eDonkey łaczy sie na innych - wielu portach cztero cyfrowych bez zadnej reguly,
w ustawieniach programu jest jeszcze 4444 ,ale to tez nie ma zadnej logiki.
Bardzo dobrze sprawuje mi sie usługa pobierania - QOS ją widzi i przydziela prawidłowo priorytet taki jaki podałem ,
mam potwierdzenie tego w logach, a edonkey NIE ;-(
Potrzebuje zakres portów na jakich chodzi eDonkey lub instrukcje jak i gdzie go zmusić ,aby chodził np. na 4661-4662 ?
 
jarlath =>
Dzieki za odzew , w normalnej wersji eDonkey instalowanej na laptopie nie mialem żadnego problemu ,
a tu w wersji z paczki na QNAPie nie mam zielonego pojęcia na jakim zakresie to pracuje i gdzie
ewentualnie wymusić zakres portow w programie ???
Jeśli podam dobry zakres to logi routera natychmiast mi pokaża prawidłowy priorytet programu,
tak jak to jest w przypadku Bittorrent (stacji pobierania) gdzie jest ok.
 
Dotąt bawilem sie na Tomato, DD-WRT (było najlepiej)
A kląłem na czym śiwt stoi na oryginalny soft routera D-Linka DIR-655 i okazalo się ,że nie jest tak źle ,
tylko QOS musi być prawidłowo ustawiony tzn. priorytety przydzielane od 1 -255 muszą być potwierdzone w logach wtedy dopiero priorytet QOS jest prawidłowo ustawiony i zdaje się ,że to dziala przynajmniej tak mi wyszło przy próbnym obciążeniu routera.

Te wszystkie strony znam ,tam nic nie ma o konkretnym zakresie portow eDonkey instalowanym z paczki na QNAPie.
Podaja tylko 15000 TCP i 15004 UDP -, ustawilem to przekierowalem na routerze ,eDonkey chodzi prawidłowo,
ale na bardzo różnych portach ??? ;-(
Obojętnie czy znajdę zakres portów czy dowiem sie gdzie je wymusić w programie ? ;-(