Mapowanie dysków poza siecią

bman

Passing Basics
Beginner
29 Marzec 2009
20
0
1
Moje pytanie brzmi jak zmapować (bo tak mi wcześniej powiedziano że się da) dysk na komputerze spoza sieci. Mam zrobioną domene i spoza sieci bez problemów mogę przeglądać pliki za pomocą przeglądarki WWW. Jak ma wyglądać ścieżka do udziału np. Public? Jakie porty trzeba otworzyć itp... Mój serwer to TS-109II

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.
 
Dzięki poszukam o tym VPN :)

A nie dało by się coś prościej? Np poprzez dodanie lokalizacji sieciowej w win XP? Albo Poprzez FTP? Tylko nie wiem co i jak trzeba wpisać w odpowiednie miejsca bo nic nie skutkuje ;/

carolinus jak wymieniasz pliki spoza sieci o ile to robisz? :)

Pozdrawiam
 
pliki spoza sieci wymieniam... na pendrive :p

musisz użyć VPN - bo dodanie lokalizacji sieciowej może być tylko w obrębie tej samej sieci

połączenia sieciowe > utwórz nowe połączenie > połącz z siecią w miejscu pracy > połączenie wirtualnej sieci prywatnej > (wpisujesz nazwę sieci) > nie wybieraj połączenia początkowego > (wpisujesz adres ip)

jak już uda się połączyć to możesz normalnie zamapować sobie dysk z VPN

poczytaj o ddns i skonfiguruj sobie odpowiednio router/qnapa

możesz też uruchomić serwer ftp i dodać ten zasób do dysków sieciowych (również konfiguracja ddns router/qnap)

pozdrawiam, c.
 
Ok wobec tego to przetestuje i posiedze nad tym :p

A FTP? Mam swoją domene z no-ip - wszystko hula ale jak dochodzi do FTP to już ręce mi opadają...
W Total Comander nazwa hosta co wpisać? w jakiej postaci ma być ta domena zapisana? Użytkownik i hasło to któryś z tych co już utworzyłem więc to wiem. I już powinno działać? Przy innym FTP jest ok a z moim serwerem nie moge sobie poradzić co mnie denerwuje bo stoi nie używany..... gdyż głównym jego celem było łączenie plików odległych o 50km :p

Pozdrawiam i czekam na jakąś pomoc :p

EDIT:

FTP naprawiony ;p