odzyskanie danych z TS-109 II

Dyskusja w 'Macierz oraz woluminy dyskowe' rozpoczęta przez użytkownika scippy00, 22 Sierpień 2009.

Ładowanie...
  1. scippy00

scippy00 Nowy użytkownik Noobie

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Local Time:
    15:16
    Followers:
    0
    Witam !!!

Szanowni koledzy potrzebuję Waszej pomocy. Mój cudowny sprzęt po około rocznej pracy zawiódł. Przeżył kilka zmian oprogramowania, zawsze pracował bezproblemowo 24/7 i niestety wczoraj nastąpiła awaria. Na wyświetlaczu włączyła się czerwona dioda STATUS i sprzęt odmówił dalszej współpracy. Po ponownym uruchomieniu zmieniła się nazwa serwera na NAS005181i po uruchomieniu nie mam możliwości zalogowania się do serwera, ani przez www, ftp , SSH itp.... Dodatkowo wywołanie serwera przez Qnap finder-a powoduje inicjację całego systemu od nowa. Przeszukałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi, ale nie natrafiłem za wątek z podobnym beznadziejnym przypadkiem.Na serwerze spoczywa trochę dokumentów (około 600 GB:) ) z którymi nie chciałbym się pożegnać i szczerze rzecz biorąc wolę najpierw zasięgnąć opinii niż na własną rękę podejmować ryzykowne próby odzyskania danych Proszę szanownych forumowiczów o pomoc, co w tym przypadku mogę zrobić.

2. jarlath

jarlath Moderator Contributor

Miejscowość:
    Poland, Gliwice
    Oceny:
    +14 / 0 / -0
    Local Time:
    15:16
    Followers:
    1
    QNAP:
    TS-x59 Pro
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x59 Pro 1 GbE
    Witam,
    Kiedyś sprawdzałem możliwości odczytania dysków z QNAP'a. W Twoim przypadku sprawa jest bardzo prosta (nie masz RAID'a). Ja użyłem adaptera SATA->USB (można oczywiście podpiąć bezpośrednio do komputera za pomocą SATA. Najlepiej operację wykonywać w systemie LINUX - chociażby dlatego, że natywnie obsługuje EXT3 a bez problemu powinien obsługiwać EXT4. Więc jeśli użyjesz konwetera to podpinasz online, jeśli do płyty na SATA to OFF->podpięcie->ON. Pojawi się następne urządzenie na SATA. W większości będzie to /dev/sdb.Logujemy się z prawami roota.
    Rzut oka na wynik
    Kod (Text):
    1. cfdisk /dev/sdb
    i wiadomo, że dane siedzą na /dev/sdb3
    dla porządku:
    Kod (Text):
    1. mkdir /mnt/qnapdata
    Kod (Text):
    1. mount -r /dev/sdb3 /mnt/qnapdata
    Parametr -r zabezpieczy Cie przed przypadkowym usunięciem/modyfikacją/nadpisaniem danych. Dalej powinieneś sobie poradzić. Jak nie dasz rady to napiszemy dalej...

Jest metoda zrobienia tego z Windzgrozy ale metodykę mogę opisać teoretycznie - robiłem coś podobnego lata temu

Ładowanie...