Overwatch aukcji, czyli czy w tej aukcji nie ma haczyków?

Eskan

Entry Technician
Q Associate
29 Grudzień 2012
32
2
8
Bez gwarancji, nie ma możliwości zakupu za pobraniem. Dokładnie to ogłoszenie wisiało na allegro (ok. 2 dni), zostało usunięte przez pracowników allegrosza i pojawiło się na olx. Człowiek ma ich (miał) ok. 5-7 szt.
Cena jest ok.? Trochę ryzyko kupować bez gwarancji... No i skąd ktoś może mieć kilka nowych serwerów bez gwarancji? Spadły z TIR-a? Inne haczyki?

Nowy Serwer NAS QNAP TS-251+ BLACK 2 GB RAM

EDYTA: Nie znalazłem takiego tematu. Myślę, że się przyda. Wielu ma podejrzenia co do różnych ogłoszeń w serwisach aukcyjnych. Inni z kolei doświadczenie w tych sprawach.
 
ja bym go chcial obejrzec na miejscu przed zakupem, oczywiscie z wlaczeniem i szybka konfiguracja :)
 
Pigers oczywiście ma racje i też skłaniałbym się ku osobistemu sprawdzeniu. Jednak z samego opisu aukcji nic negatywnego nie wynika. Opis serwera ściągnięty praktycznie ze strony producenta lub innych sklepów internetowych.
Jeśli jest z Wro lub okolic - nie wahaj się dokonać sprawdzenia u sprzedawcy.
 
Jeśli to sprzedaje sieć loombard to można brać. Tam się nikt na tym nie zna. Większość sprzedawców to karki którzy mogą ci doradzić co najwyżej w odżywkach.
Maja sporo sprzętu pokomorniczego wiec pewnie i to pochodzi z zajęcia jakiegoś dłużnika. Np sklepu/hurtowni elektro.
Brałem u nich już kilka rzeczy i nie było problemów.


Mobilnie
 
Jedynie co widziałem na allegro to wtyczka była angielska czyli na 100% przyjechały z Anglii.
Nie wiem czy towar czasem nie pochodzi z kradzieży, tu pytanie czy qnap może być zablokowany w takim wypadku przez producenta ?
 
każdy qnap ma swój mac (na qnapie jest indywidualna nalepka z numerem przyporządkowanemu i tyko jemu jednemu urządzeniu)

Tak samo jak telefony GSM operatorzy / producenci skradziony fon mogą wyłączyć z użycia.

Tu właśnie sie pytam czy tak mogą zrobić ?
 
zgadzam się
pytanie jak to może być z QNAPem

Chciałem podpiąć zdjęcie z tajemniczej aukcji ale już sprzedawca pokasował część zdjęć.
 
Jeżeli oprócz tego masz w planie zakup UPS do serwera, to w sklepie Proline taki serwer+UPS kosztują 1401zł. Jeżeli odejmiesz od wartości zestawu koszt UPS - 269zł, wyjdzie na to, że serwer kosztuje 1132zł. Nadal nieco drożej od ceny lombardowej ale za to na gwarancji. Sprzedawca na Allegro ma raczej pozytywne opinie, mimo tego pomyśl, co zrobisz jeśli za jakiś czas serwer przestanie działać. Poczytaj w sieci o rękojmi w przypadku towarów zakupionych w lombardzie. Pozdrawiam
 
Ale on się tu zarejestrował żeby opchnąć NASy. Jeden post i w dodatku z ofertą. Sprzedał i po sprawie.


Mobilnie
 
nic nie opchnal tylko byłem ciekaw waszej opini bo strach kupować na takich aukcjach, kiedyś tak prawie telefon kupiłem ale coś mnie tknęło i pojechałem osobiście na miejsce... i co pocałowałem klamkę a od sąsiada dowiedziałem się ze jestem dzisiaj 10 osoba która szukała sprzedawcy ;p


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk