Pomoc QTS 4.2.1 zawiesza się (gdzie resetować ustawienia sieci?)

rozek19

Nowy użytkownik
Noobie
5 Grudzień 2015
3
1
3
www.mrog.org
QNAP
TS-x53
Ethernet
null
Witam,

Czy komuś jeszcze QNAP NAS zawiesza się po 1-3 dniach od ręcznie uruchomienia?

U mnie QNAP TS-453a + QTS 4.2.1 (build 20160601). System co kilka dni nie jest dostępny w żaden sposób (przeglądarka lokalnie lub MyQNAPCloud, aplikacja mobilna, HD Station = HDMI / TV, pilot). Jedyne co mogę wtedy zrobić, to zresetować (ręcznie wymusić wyłączenie i włączyć ponownie). Po restarcie w logach z czasu zawieszenia nic nietypowego nie ma, jest dopiero uruchomienie systemu (The system was not shut down properly last time). Mój QNAP jest na UPS, żeby wiedzieć, czy działa, odłączyłem w tym czasie zasilanie sieciowe, przechodząc na awaryjne, po chwili przywróciłem sieciowe. Po restarcie widzę w logach ślad braku zasilania sieciowego (Power loss detected on UPS. System would be in auto-protection mode after 15 minute/s). Czyli przyjął i zapisał informację o braku zasilania, a mimo to, nie reagował na inne polecenia (jak wyżej).

Czytałem inny podobny wątek, ale nie jestem w programie Beta (panel sterowania → ustawienia systemowe → aktualizacja firmwaru → automatyczna aktualizacja → dołącz do programu Beta QTS mam odznaczone).

Czytam w opisie 4.2.1 (sekcja Known issues), że:
  • If you are using a NAS with multiple NICs and have one of the following firmware builds installed you must reset your network settings in QTS or change your network cable as the network mapping will mismatch. Firmware builds: 4.2.0 build 20160119, 4.2.0 build 20160130, 4.2.0 build 20160311.
Faktycznie, korzystam z dwóch portów (kart) sieciowych LAN. W jaki sposób mam zresetować ustawienia sieci? W panelu sterowania → ustawienia systemowe → sieć → network&virtual switch → nie widzę tam nigdzie resetowania ustawień sieci.

Pozdrawiam,
M.
 
Hej ja mam wlasnie taki sam problem. Po kilku dniach lan sie kompletnie zawiesza miga na pomaranczowo i nie ma dostepu. Dopiero po restarcie nasa mam dostep. Czy takze musze postawic od nowa ?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/qts-4-2-1-zawiesza-si%C4%99-gdzie-resetowa%C4%87-ustawienia-sieci.18985/
  2. reset settings