Pomoc Aktualizacja do najnowszej wersji z QTS 3.4

pawelrutkowski

Passing Basics
Beginner
2 Luty 2015
19
4
3
42
Lipno
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
1 GbE
Witam
Posiadam TS-239Pro II Plus a na nim od nowości wersję 3.3.4 1019T
Serwer wykorzystywany jako serwer plików i wszystko do tej pory naprawdę ok a ja wychodzę z założenia że jak coś działa ok to nie ruszać :)
Problem z tym że potrzebuje zainstalować jedną kamerkę i obsługiwać ją przez Surveillance Station Oprogramowanie mam stare to i wybór kamerek mocno ograniczony do modeli już nie do kupienia.
Potrzebuje zmusić QNAPA do obsługi nowszych kamerek
Wiem że trzeba zrobić aktualizację do jednej z najnowszych wersji.
Odszukałem też i wiem że jest Surveillance Station [x86] 2013-10-26 plik .qpkg 44MB to jakiś najnowszy program obsługujący kamerki ale wymaga systemu minimum 4.1
Pytanie tylko jak to zrobić po kolei żeby sie nie posypało
Chodzi mi konkretnie o podpowiedź co w jakiej kolejności instalować
MAM 3.3.4 i zapewne nie mogę przeskoczyć od razu do 4.1.4
Odszukałem na forum że ktoś polecał po kolei 3.8.3 > 4.0.5 > 4.1.3 ale tez na tym forum doczytałem sie sporych błędów w 4.0.5 (wiem że była by ta wersja tylko chwilowo ale wolałbym żeby nie namieszała)
Dla kogoś nie w temacie trzeba by lecieć po głównej numeracji czyli 3.4.0>3.5.0>3.6.0>3.7.0>3.8.0>3.9.0>4.0.0>4.1.0
Wiem tez że trzeba aktualizaowac przez program Finder a nie przez przeglądarkę
Prosze o pomoc
 
moim zdaniem - jesli masz możliwość to zrób pełną kopię NAS
i wyczyść NAS do zera (bez danych, ustawień etc.) i wgraj najnowszą wersję i skonfiguruj NAS od nowa, na koniec przegraj dane

jesli nie masz takiej możliwości - to tak jak napisałeś sobie - update tylko pod głównych wersjach - dłużej ale bezpieczniej
 
A jeśli na tym swoim 3.3.4 zrobie kopię ustawień > Ustawienia kopii zapasowej/przywracania ("Żeby zrobić kopię wszystkich ustawień, włącznie z kontami użytkownika, nazwą serwera, konfiguracją sieci itp., kliknij Kopia i wybierz otwórz lub zapisz ustawienie pliku")

następnie zrobie tak jak piszesz czyli wyczyszczę NAS i wgram najnowszą wersję od zera. To czy po takim zabiegu mogę wgrać kopie ustawień z 3.3.4 do najnowszego 4.1.0 ? Czy tak odległa wersja wczyta mi stare ustawienia zrobione na 3.3.4 ???

Jeśli tak to czy (a o tym nie piszą) czy w takiej kopii znajduję sie struktura folderów oraz uprawnienia do tych folderów, przydziały itd?

Coraz bliższy jestem takiemu podejściu
1. kopia wszystkich danych na zwenątrz (każdy folder z osobna) z zapisaniem sobie uprawnień dla użytkowników dla każdego udziału.
2. Próba aktualizacji po największych wersjach i tu pytanie po jakich ? jakie są najważniejsze? tak jak wyżej pisałem ktos na forum polecał po 3.8.3>4.0.5>4.1.3
czy może trzeba by każdą wersje 3.4.0>3.5.0>3.6.0>3.7.0>3.8.0>3.9.0>4.0.0>4.1.0 ? tyle że na forum nie ma tu wszystkich instalek. Więc które wersje były by kluczowe to bym wtedy próbował je instalować i po każdej udanej instalacji robił bym przywrócenie kopii ustawień z poprzedniej wersji oraz zaraz po tym nową kopie z obecnej i tak do 4.1.0 czy nawet do najnowszej

3. Jeśli na którejś z aktualizacji serwer by sie posypał to bym zrobił format i najnowsza wersja ostatnia + próba przywrócenia ustawień o ile się da jeśli nie to cała praca od zera foldery, użytkownicy, prawa dostępu, replikacje itd itp.

I jeszcze ostatnia sprawa pobrałem plik : SurveillanceStation_4.0.0_x86.qpkg rozumiem i podejrzewam że od którejś wersji można wgrywać takiej pakiety programów do systemu. Bo zdaję sie że w tym systemie który mam tym starym to wszystko było zaimplementowane już razem z systemem. Ale może się mylę i zawsze można było dogrywać osobne programy hmm tak czy inaczej SurveillanceStation_4.0.0 na którym mi zależy wymaga aktualizacji do minimum 4.0.0
 
następnie zrobie tak jak piszesz czyli wyczyszczę NAS i wgram najnowszą wersję od zera. To czy po takim zabiegu mogę wgrać kopie ustawień z 3.3.4 do najnowszego 4.1.0 ? Czy tak odległa wersja wczyta mi stare ustawienia zrobione na 3.3.4 ???
świetne pytanie do producenta - bo ja nie wiem

Coraz bliższy jestem takiemu podejściu
1. kopia wszystkich danych na zwenątrz (każdy folder z osobna) z zapisaniem sobie uprawnień dla użytkowników dla każdego udziału.
zawsze przed każdym updatem !

Zaczynasz się powtarzać - nie jesteśmy jasnowidzami żeby powiedzieć że to tak będzie, znamy system i wiemy się zachowa podczas pewnych operacji.

I jeszcze ostatnia sprawa pobrałem plik : SurveillanceStation_4.0.0_x86.qpkg rozumiem i podejrzewam że od którejś wersji można wgrywać takiej pakiety programów do systemu. Bo zdaję sie że w tym systemie który mam tym starym to wszystko było zaimplementowane już razem z systemem. Ale może się mylę i zawsze można było dogrywać osobne programy hmm tak czy inaczej SurveillanceStation_4.0.0 na którym mi zależy wymaga aktualizacji do minimum 4.0.0
Sam sobie na pytanie odpowiedziałeś.
 
świetne pytanie do producenta - bo ja nie wiem
pytam bo może nie tylko ja robię tak odległa aktualizację a może nie tylko Ty to czytasz :) W każdym razie gdyby udało sie wszystko przywrócić to znacznie ułatwiłoby mi to podjęcie decyzji o całkowitym formacie i instalacji nowości na czysto + przywrócenie + ewentualna struktura udziałów
Zaczynasz się powtarzać - nie jesteśmy jasnowidzami żeby powiedzieć że to tak będzie, znamy system i wiemy się zachowa podczas pewnych operacji.
tak jak wyżej może ktoś coś takiego robił i ma doświadczenie i napisze np. wgraj chłopie np. 3.8 a potem już tyko 4.0 ale nie wgrywaj wszystkiego po kolei bo szkoda czasu. Ale ok może to zbyt bardzo zpresonalzowane pytanie żeby od razu przeczytał to ktoś kto to robił ale jest forum to pytam.
Sam udzielam się gdzie mogę w necie i jak nie znam odpowiedzi to po prostu siedzę cicho i nie odpisuje a już na pewno nie pisze w imieniu wszystkich :)
Dziękuje za potwierdzenie moich domysłów o SurveillanceStation i pozdrawiam wszystkich piszących na tym bardzo przydatnym forum.
 
Odgrzewam kotleta!
Robiłem dziś update dziadka TS-219P:
Aktualizacja z 3.3.4 >3.8.3>4.3.3
Nie resetowałem konfiguracji
Wszystko pomyślnie i śmiga o dziwo nawet całkiem szybko.
Może to info się komuś jeszcze przyda.
Kopie danych i ustawień oczywiście zrobiłem.
Dzięki.
 
:Hello:
Wczoraj migrowałem z QTS v3.8.3 :'(;(do aktualnego v4.3.6 obeszło się bez nowych problemów.
Przenoszenie konfiguracji ze starego systemu do nowego może okazać się nie najlepszym pomysłem, z uwagi na fakt, że nie wiemy czy zgodność treści plików konfiguracyjnych została zachowana.

Ze swojej strony mogę powiedzieć, że konfigurację NFS dla swoich zasobów musiałem wykonać na nowo. Stare zapisy nie były zrozumiałe dla nowej wersji usługi.

Papapa
 
Hmm... chyba miałem trochę szczęścia. Moja konfiguracja QNAPA przed updatem była dość nieskomplikowana -bez aplikacji, itd., może dla tego się udało bez problemów.
Następnym razem przy takim skoku będę robił reset konfiguracji>potem update. Będzie więcej roboty, ale mniej stresu!:)
 
  • Wow
Reakcje: kaktus

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-219p+
  2. 219p