Pomoc Aktualizacja zmiennego IP

Gregor

Systems Admin...
Q's Expert
28 Listopad 2008
212
1
13
18
QNAP
TS-239 Pro II
Ethernet
1 GbE
Zapewne nie ja jeden mam zmienne IP i muszę je aktualizować aby moja domena działała poprawnie.

Posiadam konto free na dyn.com. Posiadam je od wielu lat, ale ostatnio chyba też mają kryzys bo co 30 dni muszę się logować aby konto było aktywne. Oczywiście jest też opcja płatna, ale na razie z niej rezygnuję :D

Moje pytanie.

Czy jest możliwe zalogowanie się do nich automatycznie z crona, tak aby w ich statystykach było to uznane, że się zalogowałem i moje konto nie było usuwane co 30dni?

pzdr
 
W pracy z uwagi na brak alternatywnego dostawcy internetu przechodzę ten sam problem .. Obawiam się, że bez fizycznego kliknięcia w link aktywacyjny, który system wysyła co 30 dni się nie obędzie.
 
Aktualizuję IP z routera. niestety nie wspiera on myqnapcloud :) Wiem, że mogę aktualizować z crona, ale wtedy będę musiał co minutę sprawdzać czy nie zmienilo mi się IP. Szukam prostszego rozwiązania.
 
ale to olej router i ustaw sobie myqnapcloud na qnapie, zależy jeszcze jakie usługi udostepniasz w necie
a nawet to nieistotne bo po adresie <nazwa QNAPA>.myqnapcloud.com moge sie pulpitem zdalnym dobić do kompa, a na routerze nie mam ustawionego żadnego dynamicznego dnsaBa nawet połączenie VPN zetawia z nasem
 
zanim dokonam kolejnej (już nie wiem, której) rejestracji, możesz mi powiedzieć jak szybko od zmiany IP na routerze myqnapcloud zaktualizuje mi domenę?
 
Wiesz co tego ci nie powiem bo niby mam zmienne IP ale dzierżawę mam na tyle długą że juz conajmniej od roku mam te same IP a co do ustawień to myqnapcloud ustawiasz na QNAP-ie i jak masz router UPNP i włączoną tą usługe to NAS sobie sam porty pootwiera. Twoje ustawienia na routerze moga zostać i bedą działać. Tylko w Qnap-ie ustawiaj MyQnapCloud a nie dynamiczny dns
 
MyQNAPCloud ? Refresh co 15 minut.
Co do dyn.com - musisz kliknąć w linka w mailu. Swoją drogą wystarczyło poczekać na promocję na dyn.com - była za 30 zł :p konto premium za rok ;)

MyQNAPCloud dziala z urządzeniami Qnap jak sama nazwa wskazuje, NAS łączy się z serwerami QNAPCloud i tam są wprowadzane zmiany. Zero konfiguracji routera.
Udostępnienie usług wymaga konfiguracji routera. Upnp albo manualne przekierowanie portów.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/aktualizacja-zmiennego-ip.4899/