Pomoc Błędne hasło !! po instalacji nowej wersji firmware 4.1.1 w Qnap 421

witam Posiadam QNAP TS-239Pro II + Mam aktualnie podobny problem. Wszystko przez zaznaczenie aktualizacji automatycznej.
Na pracującym serwerze poszła aktualizacja z 3.3.4 1019T do 4.1.2 Build1229T
Problem w tym że zrobiłem to nieświadomie i aktualizacja poszła sama bez mojej kopii danych czy ustawień.
Mam co prawda kopie ustawień z przed pół roku pliczek backupdata.bin
Podczas aktualizacji zatrzymało się na 45% po dłuższej chwili odświeżyłem stronę musiałem sie ponownie zalogować i po zalogowaniu otrzymałem komunikat "Przestrzeń dyskowa, na której przechowywane są pliki konfiguracyjne jest pełna i żadne z ustawień nie mogą być obecnie skonfigurowane. Proszę skontaktować się z pomocą techniczną"
Prawdopodobnie to wina tego że nie wyłączyłem wszystkich usług i część udziałów była wtedy w użyciu (zabrakło pamięci na wykonanie aktualizacji itd)
Postanowiłem wyłączyć qnapa i uruchomić go ponownie z nadzieją że nie wykonana do końca aktualizacja zostanie odrzucona.
nie wiem czy tak się stało ale wiem że od tego ruchu nie mogę sie już zalogować przez przeglądarkę na swoje konta (w tym na konto administratora)
Postanowiłem zrobić reset (5sekund i piśnięcie) a potem podłaczyć monitor klawiature i myszkę bezposrednio do serwera i zobaczyć czy tam da sie zalogować. Po ponownym uruchomieniu sprzętu i 3 minutowym ładowaniu systemu zakończonym długim piśnięciem wyskoczyła mi prosba o login: wpisałem admin i dałem enter z nadzieją że wyskoczy prośba o domyślne hasło admin . Niestety dostałem komunikat : login:no valid ahadow password , Jak wpisuje inne konto to dostaje Login incorrect to zrozumiałe bo po resecie zapewne mam tylko admin Tylko pytanie jak się tam podaje hasło?? trzeba je wpisać w jednym ciągu razem z loginem?? czy raczej serwer powinien poprosić po loginie o hasło? Dodam że przez przeglądarkę nic się nie zmieniło nadal to samo nie można sie zalogować na admin admin
Co ciekawe po tych operacjach nadal mam dostęp do części danych przez udziały wspólne. Teraz pytanie co zrobić żeby nie utracić danych a żeby można sie było zalogować na admin admin żebym mógł w kolejnym kroku wczytać zapisany wcześniej plik konfiguracyjny i żeby wszystko wróciło do normy. Ale coś mi sie wydaję że muszę wczytać system raz jeszcze ale póki co może uda sie "naprawić" to logowanie jakoś???
witam ponownie jestem świeżo po rozwiązaniu z
Rozwiązany - Konto admin - nie działa stare hasło
na samym dole było rozwiązanie polegające na uruchomieniu serwera bez dysków, włożeniu dysków, wykonaniu poleceń oraz restarcie serwera
To pozwoliło mi się zalogować przez www na konto administratora na domyślnym haśle. (domyśle hasło działało też w finderze)
Problem wynikł dalej : kolejne okno to okno zmiany hasła na silniejsze. Po wymuszonej zmianie hasła wracam do okna logowania i po poprawnym zalogowaniu się nowym zmienionym silnym hasłem ponownie dostaje komunikat że muszę je zmienić (wraca to samo okno zmiany) Dodam że tym nowym hasłem już nie mogę się zalogować do findera . Jak z tego wybrnąć???? :(
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qnap wraca na strone logowania
  2. problem z logowanie po resecie systemu
  3. Nie mogę zmienić hasło po resecie