Pomoc Backup albumów (QPhoto) i kolekcji wideo (QVideo)

golynohana

Nowy użytkownik
Noobie
18 Kwiecień 2023
2
0
1
44
QNAP
TVS-x73
Ethernet
100 Mbps
Witam,
ostatnio po aktualizacji Multimedia Console zniknęły mi wszystkie albumy, które utworzyłem w aplikacji QPhoto jak również wszystkie kolekcje video z QVideo. Zgłosiłem problem na pomocy technicznej, ponoć nowa wersja aplikacji (2.1.1.) ma rozwiązać problem.
Ale albumów i kolekcji nie odzyskałem. Chciałbym się dowiedzieć czy można jakoś się zabezpieczyć przed podobnymi historiami na przyszłość, robiąc np., backupy takich albumów i kolekcji video. Podejrzewam, że te informacje to nic innego jak zbiór ścieżek do fizycznych folderów w określonej strukturze, przechowywany gdzieś w jakichś plikach tekstowych. Pytanie gdzie je znaleźć tak, żebym mógł je zabezpieczyć. Może ma ktoś z Was jakieś doświadczenie w tym zakresie?
Z góry dziękuję za jakąś wskazówkę!
------------------------------------------
Serwer QNAP TVS-473e
QTS wersja 5.0.1
 
Znalazłem możliwość eksportu albumów do pliku CSV z poziomu aplikacji Photo Station:
Settings -> Backup/Restore -> Export
A więc połowa sukcesu! :)
Niestety (o dziwo) nie znalazłem podobnej funkcjonalności dla kolekcji video w Video Station. Zastanawiam się, czy istnieje jakakolwiek możliwość zrobienia exportu czy też backupu tych kolekcji.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. video station