Pomoc Baza danych/biblioteka KODI po usunięciu wolumenu

D

Damian9876

Guest
Cześć. Chciałbym zapytać, czy jak usunę wolumen (a mam tylko 1) to dane systemowe, w tym dane programu KODI (biblioteki, okładki, dodane filmy, muzyka, autorzy) pozostanie?
Muszę usunąć wolumen, w skład którego wchodzi 3 x single disk drive i postawić od nowa go w RAID 5. Backup plików zrobiłem na laptopach i dyskach USB przez File Station. Potem przywrócę wolumen o takiej samej nazwie. KODI powinien sie połapać i dalej jakby nigdy nic odtwarzać mi multimedia.
Będzie to grało?
 
Aplikacje będziesz musiał zainstalować od nowa. Pliki bibliotek, miniatur etc.. z Kodiego będą usunięte ale jeśli zgrasz zawartość katalogu KODI i po instalacji go nadgrasz to wrócą ustawienia. Najlepiej i najwygodniej wgrać plugin do backupu i za jego pomocą wykonać kopie i potem przywrócić stan poprzedni.
Potem przywrócę wolumen o takiej samej nazwie. KODI powinien sie połapać i dalej jakby nigdy nic odtwarzać mi multimedia.
O ile się nie mylę (jesli tak to poprawcie mnie) nie będzie tak do końca. Zmienią się ścieżki aplikacji a żeby wszystko działało prawidłowo czeka cię instalacja HDS i Kodi od nowa.
 
Ja na jego miejscu jak już ryje po całości wolumeny, wywaliłbym wszystko z dysków i ustawiał na czysto ten raid. Oczywiście po uprzednim zgraniu tego co potrzebne.
Tak. To jedyna słuszna droga. Zresztą system w takim wypadku wymusi inicjalizacje dysków.
 
Dobra, mogę tak zrobić :) Dziękuję za radę :) Mam kieszeń zewnętrzną na 3,5 cala do laptopa, może windowsowy manager dysków z tym sobie poradzi. Tyle, że wolumen był szyfrowany. Najpierw chyba muszę i tak go wywalić na qnapie, potem mam nadzieje windows da rade ładnie każdy dysk sformatować. Szybki format wystarczy?

Ogarniam właśnie wtyczkę do KODI "Add-on:XBMC Backup", z tego co widzę ładnie zrobi mi kopię na dropboxa a potem będę mógł przywrócić.
Później będę tworzył wolumen o tej samej nazwie i dam takie same udziały sieciowe - układ plików jak był. Mam nadzieję, że biblioteka się nie wysypie. Mapowanie dysków na laptopach chyba też powinno działać?
 
Formatować nie musisz. Odpal zarządzanie dyskami twardymi w Win i wywal to co tam na nich potworzyłeś. Wsadzasz golasy do NASa.
Jeśli ip, udziały i uprawnienia będą takie same to się zamontują ponownie na stacjach klienckich.